CHP heyeti: Acil barışa ihtiyaç var

1
553 kez

CHP’den bir heyet Cizre’ye giderek incelemelerde bulundu. CHP heyetinden Milletvekili Namık Havutçu, “Acil olarak barışa ihtiyaç var” dedi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 2’si çocuk 4 sivilin polis tarafından öldürülmesini araştırmak için kente giden CHP heyeti, Şırnak Barosu’nu ile Cizre Sanayi ve Ticaret Odası’nı ziyaret etti. CHP milletvekilleri Mahmut Tanal, Ceyhun İlgi ve Namık Havutçu’dan oluşan heyet, Şırnak Barosu’nda avukatlarla bir araya geldikten sonra Adliye Sarayı önünde kısa bir açıklama yaptı.

DİHA’nın haberine göre; Havutçu, AK Parti’nin 7 Haziran öncesi başlattığı çözüm sürecinin bölgede daha fazla kan ve faili meçhul cinayetlere dönüştüğünü belirterek, “Acil olarak barışa ihtiyaç var” dedi. Havutçu, çatışmaların bir an önce durması ve silahların susması gerektiğini söyledi.

Tanal: Hukuk güvenliği yok

Milletvekili Mahmut Tanal ise, “Burada hukuk güvenliği yok. Hukuk güvenliği yoksa istikrar ve güvenden söz açılmaz. Avukatların can güvenliğinin olmadığı da ortada. Etkin soruşturma için mücadele eden avukatların can güvenliği tehlikedeyse gelinen nokta ciddidir” diye konuştu. Tanal, bölge insanının siyasi iktidar tarafından bilinçli olarak korkutulduğuna vurgu yaptı.

Heyet, bölgede yaptıkları incelemeleri rapor halinde CHP Genel Merkezi’ne sunacak.

1 YORUM

  1. bu nasıl bir site anlamadım,kopyala yapıştır haber dışında haber yok,siirt valisi çelenk töreninde seçilmiş belediye başkan vekilini azarlarcasına,sanki belediye başkanı kendi memuruymuş gibi konuşuyor sizin sitede konuya dair tek satır yok,sanki Siirt sitesi değilsiniz gibi davranıyorsunuz.

CEVAP VER