Eruh Belediye Eşbaşkanı Kılıç’a elektronik kelepçe

2
1.001 kez

Facebook hesabında “Dihê olarak biz de özyönetimizi ilan ediyoruz” paylaşımı gerekçe gösterilerek gözaltına alınan Eruh Belediye Eşbaşkanı Hüseyin Kılıç, hakkında verilen ev hapsi kapsamında ayağına elektronik kelepçe katıldı.

Siirt’in Eruh Belediye Eşbaşkanı Hüseyin Kılıç, Facebook hesabında “Dihê olarak biz de özyönetimizi ilan ediyoruz” şeklinde yaptığı paylaşımı gerekçe gösterilerek geçtiğimiz günlerde evine yapılan baskınla gözaltına alınmıştı. Sevk edildiği mahkemece hakkında “Denetimli serbestlik” kapsamında ev hapsi ve yurt dışı yasağı verilen Kılıç’a evine gelen Siirt Denetimli Serbestlik Müdürlüğü memurları tarafından, elektronik kelepçe takıldı. Ayağına takılan kelepçenin Kılıç’ın sadece ev içinde dolaşmasına izin verdiği, 50 metre karelik alanın dışına çıkması durumunda tutuklama sebebi olacağı belirtildi.

2 YORUMLAR

  1. şimdi bu uygulama hem kötü,hem komik ama esasında daha kömik olan facebook üzerinden tek başına özerklik ilanı,ben çok garipsedim.

  2. La AKP liler. Belediye başkanlarının kelepçeyle sıraya dizilmesini cemaate attınız. Sonra da gelip kürtlerden oy istediniz. Peki bu resmi nerenize sokacaksiniz? Bu tarihi bir fotoğraftır. Devlet size ne yaptı? Dediklerinde bu resmi iyi hatırlatırız. Bu kürtler tarafından seçilmiş bir belediye başkanıdır. Yazıklar olsun size, demokrasinize, ikiyüzlülüğüne. Bu resmi unutmayiz, haberiniz olsun.

CEVAP VER