Siirt’te 30 Ağustos Zafer Bayramında Dikkatlerden Kaçmayan Nokta

5
1.961 kez

30 Ağustos Zafer Bayramı’ nın 93.yıl kutlama törenleri, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk sunumu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Çelenk sunma töreninin ardından Valilik Makamında düzenlenen Tebrikat Törenine geçildi. Tebrikleri, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek ve Belediye Başkan Vekili Zekeriya Çığır ile birlikte kabul ettiler.

Tören, 3. Komando Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı askeri birliklerin 3.dünya ülkelerinden kalma gösterişleriyle devam etti.

AKP’nin bir dönem kaldırmaya çalıştığı ve her platformda dile getirdiği törenlerin Siirt’te cumhurriyet tarihinde ender rastlanan şekilde büyük bir ehemmiyet içinde kutlanması dikkatlerden kaçmadı. Cumhurriyetçi/Kemalist düşüncesindeki insanların dahi törenlere olan ilginin azaldığı bir dönemde Siirt Valisinin gerek bilboardlarla gerekse tören günündeki ihtişamlı programla 30 Ağustos’u kutlaması “yeşil kemalizm” mi geliyor sorusunu akla getiriyor.

5 YORUMLAR

  1. ırlçılık dinimizce haram ve yasaktır yapan utansız kürdünde U dönüşü yapanları yokmu var Türkünde var zazanında var varda var U dönüşü yazarak ne yapılıyor ülke hepimizin hepimiz gemideyiz batarsa hepimiz beraber batarız kimse başka hesaplara kapılmasın

  2. Bunların gerçek yüzü budur işte! U dönüşleri çok meşhurdur. Çünkü doğru değiller, çünkü zerre kadar samimiyetleri yoktur. Asker vesayetinden anca kurtuldular, şimdi de yaptıklarına bakın hele. Sen bunların sonunu izle hele

CEVAP VER