HDP heyeti Cizre’ye yürüyerek gidiyor

1
594 kez

Cizre’de sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ve şiddetli çatışmaların yaşanması ardından bölgeye giden HDP heyeti, kurulan askeri barikatı aşarak, yürüyerek Cizre’ye gidiyor.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Valilik tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ardından halka saldırılarda bulunarak adeta terör estirdi. Gece boyunca büyük patlamaların ve şiddetli çatışmaların yaşandığı ilçede 1 kişi yaşamını yitirirken, çok sayıda kişi de yaralandı.

Sokağa çıkma yasağı ilan eden Valilik, ilçeye giriş çıkışları da kapatarak HDP’nin bölgeye gönderdiği heyetin de ilçeye girişini engelledi. Sabah saatlerinde HDP heyeti ile askerler arasında yaşanan tartışma sonrası heyet üyelerinden Şırnak Milletvekilleri Aycan İrmez ve Leyla Birlik ile birlikte Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul’unda aralarında bulunduğu çok sayıda kişi askerlerin kurduğu barikatları aşarak Cizre’ye doğru yürüyüşe geçti.

680x680nc-srnk-05-09-15-hdp-heyet-yuruyus1

680x680nc-srnk-05-09-15-hdp-heyet-yuruyus

1 YORUM

  1. yürüsünler yürüsünler yol yürümekle aşınmaz birazda polis ve asker öldüğünde protesto için yürüseydiler alkışlayacaktık bunlar ortalığı karıştırmak için yapılan provakasyonlardır bunuda yayınlamazssınız

CEVAP VER