Siirt Belediyesinden Duble Yol Çalışması

1
983 kez

Siirt belediyesi bünyesinde devam eden yol, yapım, onarım ve düzenleme çalışmaları kapsamında kentte bulunan çevre yolları ile yeni yerleşim alanlarına ulaşımını sağlayacak olan duble yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Siirt belediyesi Fen İşleri müdürlüğü bünyesinde devam eden yol, yapım, onarım ve düzenleme çalışmaları kapsamında Doğan, Barış, Yeni mahallerinde çevre yolları ile bağlantı sağlayacak duble yolların yapım çalışmaları aralıksız devam ederken,  Alan ve Çal mahallelerinde de daha önce ulaşımın sağlanmadığı yerleşim alanlarına ulaşım sağlanması için başlatılan yol yapım çalışmalarında sona geldi.

Çalışmalar kapsamında Doğan mahallesinde bulunan Abdurrahman Kavak (Eruh ) caddesinin İMKB YİBO kavşağından Yeni Eruh Çevre yoluna bağlantısını sağlayacak olan 22 metre genişliğinde ve  500 metre uzunluğundaki  duble yol yapım çalışmasında  sıkıştırma çalışması  devam ederken,  Barış mahallesinde bulunan  Sürreya Önder caddesinin Yeni Otogar ve Eruh çevre yolu ile  bağlantısını  sağlayacak  15 metre genişliğinde ve 600 metre uzunluğundaki  duble  yol  çalışmalarında  altyapı çalışmaları  tamamlanarak  önümüzdeki günlerde  yapılacak olan asfaltlama çalışmaları ardından  ulaşıma açılacağı belirtildi.

Yine Barış mahallesinde bulunan Yeni Otogar ile Eruh çevre yolu bağlantısını sağlayacak olan duble yol yapım çalışmalarında sona yaklaşılırken, Yeni mahalle devlet hastanesi arkasında bulunan yeni yerleşim alanlarının yanı sıra Yeni mahalle ve Yeni Pervari çevre yolu bağlatışını sağlayacak olan 15 metre genişliğinde 450 uzunluğunda ki  duble yol yapım  çalışmalar devam ediyor.

Temmuz ayında  Alan ve Çal mahallelerinde  daha önce  araç  ulaşımının  sağlanmadı bölgelerde  yapılan yeni  yol açma  çalışmaları  kapsamında, Çal mahallesinde  bulunan Şeyh Tirki tepesinde  7 metre genişliğinde ve  500  metre  uzunluğunda ki yeni yol açma  çalışması tamamlanarak ulaşıma  açılırken,  Alan mahallesinde bulunan  ve 20 yıldır araç ulaşımının sağlanmadığı 1633’nolu sokakta yapımına başlanılan 5  metre genişliğinde ve  180 metre uzunluğunda ki  yeni  yol yapım çalışmaları  kapsamında  istinat duvarı  yapım çalışmaları  tamamlanırken,  çalışmalar kapsamında  çevrede bulunan  konutların yolla  ulaşımını sağlayacak olan merdiven yapım çalışmaları devam ediyor.

Doğan mahallesinde bulunan Abdurrahman Kavak ( Eruh Yolu) ile Yeni Eruh Çevre yolu bağlantısını sağlayacak olan 22 metre genişliğinde ve 500 metre uzunluğundaki  yeni duble yol yapım çalışmaları aralıksız  devam ederek,  Barış mahallesinin Yeni otogar ve  yine Eruh Çevre  yolu ile  ulaşımını sağlayacak  olan  ve Süreya

kentte  bulunan  çevre  yolları ile yeni yerleşim alanlarına  ulaşımını  sağlayacak olan  duble yol yapım  çalışmaları aralıksız  devam ediyor.

 

Siirt Belediyesinden Duble Yol Çalışması (5) Siirt Belediyesinden Duble Yol Çalışması (7) Siirt Belediyesinden Duble Yol Çalışması (9) Siirt Belediyesinden Duble Yol Çalışması (13) Siirt Belediyesinden Duble Yol Çalışması (16)

SiirttenÖTe

1 YORUM

  1. Helal olsun belediye başkanımıza. Allah için şu savaş ortamına rağmen büyük bir ciddiyetle çalışıyor. Yavş..k ey…un necis çamuru başkanımızda iz bırakmaz. Aqtrol e…o yazar, halk ise gerçeği bilir. Seni seviyoruz başkanım.

CEVAP VER