AKP’ye Siirt’te 22 Başvuru

2
1.546 kez

AK Parti’de aday adaylığı için, Diyarbakır gibi Güneydoğu illerinde de 7 Haziran seçimlerine oranla hayli düştü. Mardin’de 43 Siirt’te ise 22 kişi aday adaylığı başvurusunda bulundu.

1 Kasım seçimlerine yönelik siyasi partiler hummalı bir çalışma içerisine girerken, AK Parti’de Güneydoğu illerinde aday adayı ilgisizliği yaşanıyor. Diyarbakır’dan sonra Siirt ve Mardin’deki aday adayı başvurusu düşük oldu. Mardin’de 43, Siirt’te ise 22 kişi aday adaylığına başvurdu.
SİİRT’TEKİ BAŞVURULAR
İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, 1 Kasım 2015 genel seçimleri için aday adaylığı başvuru süresinin dün sona erdiğini belirterek, “Abdulkerim Akkoyun, Ahmet Tenlik, Ahmet Nurettin Aydın, Ekrem Göktaş, Esin Göncü Özşahin, Fatih Sevgili, Lokman Özcan, Mahmut Çelik, Mehmet Dündar, Mehmet Ali Özer, Murat Bülbül, Osman Ören, Vehip Emrah, Erkan İzgi, Mehmet Ali Şengöz, Fevzi Sevgili, Kemal Bilim, Bekir Sıtkı Batur, Mehmet Zakir Tun, Mehmet Yaşa, Yasin Aktay ve Tuncer Kartal olmak üzere toplam 22 kişi aday adaylığı için resmi başvuruda bulundu” dedi.
http://www.diyarbakirsoz.com/

2 YORUMLAR

  1. Calapkulu şu savunduğun halifelik meselesi ne oldu? Adama halifesin, diye gaz verdiğinizden beri memleket kan ve şiddet ortamı içinde. Hele Allahaşkına zerre kadar akıl varsa sizde, bize şu halifelik nasıl olacak onu bir anlat. Anlatta aydınlanalım hele. Mesela halifeyi kim seçecek, neye göre seçecek, kriterler ne olacak. diğer İslam ülkeleri senin halifeni tanıyacak mı? Özellikle ırkdaşlarına araplar kabul edecekmi? Tanimazsalar ne olacak, savaş ilan edecek misin? Yeni ridaniye ve mercidabiklar olacakmi? Fani olan uzun adamın yerine sonra kim halife olacak. Yine saltanata mı dönülecek. Aslında sende saçmaladığını çok iyi biliyorsun. Ama sırf koltuk için dilini paspas yaptın. Bunun vebali çok büyük özgür kardeşş. Hilafet makamı resulullah vekaletidir. Hayatiniza bir bakin. Kendinizi ona layik görüyor musunuz ey zalimler? Kürt ümmeti neden bu halde. Halife diğer milletler gibi bize de devletimizi bagislarmi sence. Yoksa hilafet gelse de kürde bişey yokmu. Allah yalancı ve sahtekarlara lanet etsin. Allah yüce dinini siyasete alet edenlere lanet etsin. Allah hilafeti zulüm için isteyenlere lanet etsin. Amiin

CEVAP VER