Baykan Belediyesi Yaz Spor Kursu sona erdi

0
792 kez

Baykan Belediyesi Ehmedê Xanî Gençlik Merkezi tarafından başlatılan Yaz Spor Kursu, okulların açılışının yaklaşmasıyla birlikte sona erdi. Kursun son dersine katılan ve öğrencilere hediyeler veren Baykan Belediyesi eş başkaları, gençlere ve çocuklara yönelik sosyal ve kültürel etkinlere devam edeceklerini ifade etti.

Siirt’in Baykan(Hawêl) ilçesinde, DBP’li Baykan Belediyesi’ne bağlı Ehmedê Xanî Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi tarafından başlatılan ve 2 aydır devam eden “Yaz Spor Kursu” sona erdi. 8-14 yaş arası 40’ı aşkın Baykanlı çocuğun katıldığı kursun son dersi, bugün Baykan Belediye eş başkanları Selva Erdoğan ve Ali Aydın’ın katılımıyla, Sadettin Tardu Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Eş Başkan Aydın: ‘Gençlerimizi ve çocuklarımızı her alanda destekleyeceğiz’

Kursiyerler ilk olarak eğitmenlerin gözetiminde bir süre ısınma hareketleri yaptı. Isınma hareketlerini tamamlayan çocuklar, daha sonra çift kale maç yaptı. Maçın ardından çocuklara yönelik konuşan Belediye Eş Başkanı Ali Aydın, Baykan Belediyesi olarak gençlere ve çocuklara yönelik sosyal ve kültürel etkinlere devam edeceklerini ifade ederek, “Gençlerimizi ve çocuklarımızı her alanda destekleyeceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından öğrencilere futbol topu ile kalem, silgi ve kalem ucundan oluşan okul seti hediye edildi. Kurs daha sonra verilen tatlı ve içecek ikramının ardından sona erdi.

(oy/

 

 

srt-05-09-15-baykan-belediyesi-kurs (4)

srt-05-09-15-baykan-belediyesi-kurs (7)

srt-05-09-15-baykan-belediyesi-kurs (10)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER