Antalya’da ‘Kürde benziyor’ diye linç edilmek istenen genç, MHP’li çıktı

0
584 kez

Antalya’da dün HDP il başkanlığı binasına yönelik saldırı sırasında öfkeli kalabalığın gazabına uğrayıp linç edilmek istenen bir genç, Burdur Bucaklı çıktı; üstelik, “Ben de MHP’ciyim” diye bağırdı.

Antalya Ajans’tan Semih Ersözler’in haberine göre dün gece 20:00 sıralarında Kapalı Yol’da toplanıp HDP il başkanlığı binasına saldırarak camlarını kıran yaklaşık 200 kişilik grup ile polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı.

Ülkücü olduğu belirtilen grup saat 00:08’de ise ‘Kürde benzediği‘ gerekçesiyle ‘esmer tenli bir kişiyi’ görünce saldırıya geçti. Yaklaşık 10 kişilik grup, genci tekme tokat dövdü. Grup, yerde sürüklenen genci tekmelemeye devam etti. Linç edilmek istenen gencin imdadına sivil polis ekipleri yetişti.

‘Adam Burdur Bucaklı, yaptığınız iş mi şimdi?’

Bu sırada genç, sivil polise “Abi ben Burdurluyum, beni neden dövüyorlar anlamadım” dedi. Sivil polisler de, gencin kimliğini eline alıp öfkeli kalabalığa doğru göstererek, “Adam Burdur Bucaklı, yaptığınız iş mi şimdi, hiç mi kafanız çalışmıyor” diye bağırdı.

Dayak yiyen genç, öfkeli kalabalıktan şikayetçi olacağını söyledi.

Bir kişiyi de bıçakladılar

“Dişe diş, kana kan, intikam intikam” sloganları atan grup, Antalya’da mevsimlik işçi olarak çalışan bir kişiyi de sırtından bıçaklandı. Yaralı kişi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde tedaviye alındı.

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER