Faşizmin fotoğrafı! Sonunda Bunu da Yaptılar

1
763 kez

MUĞLA (DİHA) – Kürtlere yönelik başlayan ırkçı saldırılar akıl almaz bir fütursuzluğa dönüştü. Muğla’da ırkçı bir grup, Kürtlerin yöresel kıyafetlerinden şal û şepik giyip sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı için yakaladıkları İbrahim Ç’ye zorla Atatürk büstünü öptürüp, linç etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, daha 7 Haziran genel seçimleri öncesi dile getirip, “400 milletvekilini alacak parti olsaydı bunlar olmazdı” diyerek açık itirafta bulunduğu başlatılan savaş politikalarının yarattığı faşizm dalgası, her geçen an akıl sınırlarını zorlar bir noktaya taşınıyor. Kürdistan kentlerinde 2 aydır yürütülen savaş doğrultusunda operasyona çıkan askerlere yönelik Dağlıca’da yapılan saldırı sonrası Türkiye kentlerinde yaşayan Kürtlere yönelik girişilen linç saldırılarının vardığı boyutu gösteren en net fotoğraf, bugün Muğla’dan geldi.

Seydikemer ilçesinin Kumluova Mahallesi’nde yaşayan ve bir serada tarım işçisi olarak çalışan İbrahim Ç. isimli Urfa Siverek nüfusuna kayıtlı Kürt yurttaş, Kürtlerin yöresel kıyafetlerinden şal û şepik giyip, bunu sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı için faşist saldırıya maruz kaldı.

“Bu kıyafeti giymek bile onurdur” notuyla paylaştığı fotoğraftaki kıyafeti nedeniyle bugün saat 11.00 sıralarında yaşadığı mahallede ırkçı bir grup tarafından yakalanan İbrahim Ç. linç edildi.

Öyle ki üzerindeki kıyafetleri bile parçalanan İbrahim Ç’yi daha sonra mahalle meydanına götüren ırkçı gurup, ona buradaki Atatürk heykeli öptürdü.

Atatürk heykeli zorla öptürülen İbrahim Ç. sonrasında yine gurup tarafından feci şekilde darp edildi. İbrahim Ç.’nin dövülmesi cep telefonuyla da görüntülenip, sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı.

Dakikalarca süren bu durumun ardından ancak harekete geçen Eşen Jandarma Karakol Komutanlığı’na bağlı askerlerce saldırgan gurubun elinden alınan İbrahim Ç., kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

1 YORUM

  1. Yazıklar olsun ırkçı faşistlere. Slogan attiklarinda ya Allah, bismillah, Allahu ekber. Ama sonra atatürk. Demek bunlar kadar dinden uzak, bunlar kadar münafık, bunlar kadar lanetlisi ve ikiyuzlusu yok.

CEVAP VER