HPG ‘Türkün gücünü göreceksiniz’ diyen özel harekat polisini alıkoydu

1
1.769 kez

HPG, Yüksekova’da havalimanın şantiyesini basıp Kürt işçileri yere yatırarak, hareket eden birliğin sorumlusu Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel’in alıkonulduğunu duyurdu.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Selahattin Eyyubi Havalimanı’nın kuzeyinde özel bir şantiyeye özel harekat polisleri tarafından yapılan baskında aralarında çocuk ve yaşlıların da bulunduğu 52 Kürt işçiyi, arkadan kelepçelenerek yere yatırıp hakaretlerde bulunan Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel, HPG’liler tarafından alıkonuldu.

HPG tarafından yapılan yazılı açıklamada, 8 Ağustos günü yapılan bir operasyonla şantiyede halkı yere yatırarak, hareket eden birliğin sorumlusu olan ve ilgili konuşmayı yapan Özel Harekat Başkomiseri Ersin Demirel’in 19 Ağustos’ta alıkonulduğu belirtildi.

Yapılan baskında işçilere yönelik hakaret ve işkence görüntülerini içeren video, ajansımız tarafından “Bu devlet işte bunu yaptı” haber başlığı ile duyurulmuştu.

 

Ancak sosyal medyada haberin yayılması üzerine Erdoğan’ın danışmanlarından Mustafa Varank, Twitter hesabından “Sordum emniyette Ersin Demirel diye bir memur yokmuş” diye yazdı.

1 YORUM

CEVAP VER