TİB DİHA’yı yasaklamaya doymuyor!

0
582 kez

DİYARBAKIR (DİHA) – AKP’nin savaş politikalarının sonuçlarının kamuoyuna ulaşmasını engellemek isteyen TİB, DİHA’nın 13. internet adresini de erişime engelledi. Yasak, dünyanın en önemli gazeteci örgütlerinden EFJ ve IFJ’nin bugün Başbakan Davutoğlu’na yaptıkları acil çağrıya rağmen uygulandı.

“Gerçeklerden asla taviz vermez” sloganıyla yayıncılık yapan ajansımız DİHA, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından sansürlenmeye devam ediyor. Son 1 haftadır her gün erişimi engellenen ajansımızın sitesi bugün ikinci kez erişime kapatıldı. 24 Temmuz tarihinden itibaren ajansımızın 12 internet adresini erişime engelleyen TİB, son olarak www. diclehaber.link adresini de erişime kapattı.

EFJ ve IFJ acil çağrı yapmıştı

Son günlerde gazeteciler üzerinden artan baskılara ve sansüre tepki gösteren dünyanın en önemli iki gazeteci örgütü olan Avrupa Gazeteciler Federasyonu (EFJ) ve Uluslararası Gazeteciler Federasyonu (IFJ), Başbakan Davutoğlu’na acil çağrıda bulunarak, ajansımız DİHA da dahil olmak üzere “medya kuruluşlarına yönelik tüm yasaklamaları kaldırmaya, basın özgürlüğünü korumaya ve tutuklanan tüm gazetecileri derhal serbest bırakmaya” davet etmişti. Ajansımıza dönük yasaklamanın bu çağrıya rağmen gelişmesi ise dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP tarafından devreye sokulan savaş politikaları doğrultusunda ilk olarak 24 Temmuz günü, Kandil’e yapılan hava saldırısı ile aynı dakikalarda DİHA’nın www.diclehaber.com adresini erişime kapatan TİB, yürütülen savaş politikalarının sonuçlarının kamuoyuna yansımasının önüne geçmek için ajansımıza dönük sürekli bir yasaklama politikası izliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER