Trabzon’da etnik temizlik linçi: Kürtçe konuştular diye katletmek istediler

3
703 kez

TRABZON (DİHA) – Trabzon Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde Kürtçe konuştukları için 2 Kürt linçi güruh tarafından katledilmek istendi.

Kürtlere karşı başlatılan savaş konsepti kapsamında etnik temizlik provasına dönüşen linç saldırıları giderek artıyor. Onlarca kentte Kürtlere yönelik başlatılan cadı avı bu sefer Trazbon’da gerçekleşti. Sabah saatlerinde Trabzon Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde bilet aldıkları sırada birbiriyle Kürtçe konuştukları için 2 Kürt otogardaki güruhun saldırısına uğradı. Onlarca saldırgan tarafından linç edilen yolcular bir çok yerinden yaralandı.

Onlarca kişi linçe katılmak için toplandı

Kürtlere hakaretlerde bulunan ve “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganlarını atan güruh, bir depoya sığınan 2 Kürt’ü katletmek için uzun süre çabalayarak saldırısını sürdürdü. Ağır yaralı olarak depoya sığınan yurttaşın tedavisi için gelen ambulansı da durduran güruh, tedavinin yapılmasını engelledi.

Güruha müdahale etmeyen polis ekiplerinin, iki yolcuyu tedavileri yapılmadan şehir dışına göndermekle yetinmesi dikkat çekti.

3 YORUMLAR

 1. ulan pis faşist güya geçerli bir sebep bularak sivil insanlara yapılan saldırıyı meşru hale getirecek. namussuzluktur bu yaptığınız.

  Daha iki gün önce antalya’da dükkanı yakılan Kürdün bir gün sonra asker oğlu Hatay’da şehit oldu. Babası “benim ailkemden şu anda askerde 7 kişi var ve benim türk komşum gelip benim dükkanımı yakıyor.”

  alçak öztürk!

  Otobüslerdeki insanlara rastgele saldırmadınız mı? bazıları türk çıktı. Kürt diye dövmeye çalıştınız MHP’li çıktı. Yalanınız ağzınıza girsin..

  Kaldı ki bir Kürt sözlü olarak fikirlerini söyleyebilir dilediği kişiyi önder olarak görebilir. Bu gün Abdullah Öcalan’ın kürt lideri olduğunu bilmeyen mi var. Ve ÖCalan Türkiye’ye barışı getirmeye çalışan en güçlü isim. Devlet de bunu bildiği için onu konuşturmuyor. Öcalan’ı konuşturmamak zaten devletin savaş istemesinden kaynaklanıyor.

  Sırf Kürt olduğu için saldırdınız namussuzlar. ırkçısınız ve fikirlerinden dolayı bile kimseye saldırma hakkınız yok. askerlerin ölmesine de kürtlerin ölmesine de yol açan akp dir.. ve siviller birbirine saldırma hakkına sahip değil.yok mu ulan bu ülkenin yasaları sen kimsin önüne gelene saldırıyorsun.

  eer yasalar işletisle hepiniz hapsi boylardınız uzun yıllar. bunu siz de çok iyi biliyorsunuz.

 2. Onderimiz apo dersen ne bekliyorsun cicekmi verecekler kimsenin kürt lerle problemi yok trabzonda onlarca kürt var oturan var isci var neden onlara bisey olmuyor ne demek etnik temizlik bilip bilmeden konusmayin

CEVAP VER