AKP’li Vekilden Skandal İfade ‘Kürtleri öldürmeyin, KOBİ’lerde çalıştırıyoruz’

1
4.350 kez

AKP Milletvekili Lütfiye Selva Çam bu gece Twitter’da yazdıklarıyla bir skandala imza attı. Mevsimlik Kürt işçilerine yönelik faşist saldıraları yorumlayan Çam, Kürt işçilerin KOBİ’lerin maliyetini düşürdüğünü söyledi.

 

AKP Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Twitter’daki paylaşımıyla bir skandala imza attı.

Yurdun çeşitli bölgelerinde mevsimlik işçi olarak çalışan Kürt yurttaşlara yönelik linç saldırılarının artması üzerine, Çam bir tweet attı.

Kürt işçilerin “incitildiği”ni söyleyen Çam, mevsimlik işçilerin KOBİ’lerin maliyetini düşürdüğü için “velinimet” olduklarını ifade ederek “ayıp ve günah”

Ekran Resmi 2015-09-08 23_55_26

1 YORUM

 1. BÜTÜN ÇAĞLAR BOYUNCA ANADOLU, KAPANIN ELİNDE KALAN BİR NAZLI GELİNDİR (!)

  17 Eylül 2015, 17:21

  BÜTÜN ÇAĞLAR BOYUNCA ANADOLU, KAPANIN ELİNDE KALAN BİR NAZLI GELİN EDASIYLA, BİLMEM KAÇ BİN YILLARDAN BERİDİR Kİ ÇEŞİTLİ KAVİM GÖÇLERİNİN VE KAVİM VE MEDENİYETLER SAVAŞLARININ EŞİĞİDİR VE BEŞİĞİDİR (!)

  Eğer haksızlık bizdense, ben zaten bizden de değilim . Fakat dürüstlük, yüksek bir erdemdir ve erdemliliktir. Tıpkı yiğitlik gibi. İşte tam da bu nedenle Selahattin DEMİRTAŞ doğruların gerçek ve insani öz savunmasını üstlenmiştir. Kaldi ki bu tarihsel suçların gerçek müdavimleri ve müdahilleri çok nettir ve açıktır. Yargı bir hukuk kadar bilimdir. El insaf… Selahattin DEMİRTAŞ kişiliği üzerinden anti – HDP bayağı, bedava ve beleş propagandasıdır yapılan bu şey. Kısacası ajitasyonun da bir bilim değeri, bilgi namusu, algı aidiyeti, kişiliği, kimliği, tarafı, kültürü, zamanlılığı, yerindeliği, farkındalığı olur, olmalıdır da. Eskiden Doğu Ermenistan ile Batı Ermenistan vardı, vardır elbet de. Fakat bu gün artık bu Batı Türkiye ve Doğu Türkiye oldu, olmuştur. Her türlü tarih neden ve sonuç ilişkileriyle birlikte gelinen bu vatan ve bu memleket gerçek bir öz aidiyet, varlık, mülkiyet, hayat ve tarih olarak kimin ve kimlerin diye soracak olursak. Türklerden ve Kürtlerden evvel tabi ki de Ermenilerin, diğer kadim kök türlerin ve etnik halklarındı. Peki ondan ve onlardan önce ? … & … ?

  TOPRAK MÜLKİYETİ DE, DEVLET MÜLKİYETİ DE, TARİH MÜLKİYETİ DE VE BÜTÜN BİR HAYAT MÜLKİYETİ DE BİLİMSEL AÇIDAN VE DİYALEKTİK OLARAK BABADAN OĞUL’A MİRAS YOLU VE VARLIK HUKUKU İLE GEÇEN BİR BURJUVA SERMAYE SINIF SERVETİ, ZENGİNLİĞİ, BİRİKİMİ, KARI VE ARTI DEĞERİ VE MADDİ REALİTESİ DEĞİLDİRLER !

  ZATEN BÜTÜN ANADOLU DA ÇAĞLARDIR KAPANIN ELİNDE KALAN BİR NAZLI GELİN EDASIYLA BİLMEM KAÇ BİN YILLARDAN BERİDİR Kİ ÇEŞİTLİ KAVİM GÖÇLERİNİN VE KAVİM VE MEDENİYETLER SAVAŞLARININ EŞİĞİDİR VE BEŞİĞİDİR DEĞİL Mİ (?)

  Şahin KANBUR & ( 16 – 17 EYLÜL 2015 )

  **(!)**

CEVAP VER