Bu sabah Cizre’de 8 kişi daha öldürüldü: Çoğu Kadın ve Çocuk

1
1.706 kez

Cizre’de dün gece devam eden olaylar ve top atışları sonucunda 8 kişi hayatını kaybetti.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 7. gününe giren sokağa çıkma yasağında dün akşam Nur Mahallesi’nde 4, Cudi Mahallesi’nde 3 Sur Mahallesi’nde 1 kişi toplam 8 kişi hayatını kaybetti. 7 günde hayatını kaybeden sayısı toplam 20 kişi oldu. Çok sayıda da ağır yaralı olduğu belirtiliyor.

Dün de babası öldürülen 9 yaşındaki bir kız hastahane çıkışında kurşunlanmış ve yaşamını yitirmişti. Bu sabah gelen ilk kötü haberse polisin yaptığı top atışından 2 kadının öldüğü şeklinde oldu.

 

Cizre’de sivil halk ölüyor, cenazeler gömülemiyor ve buzdolaplarında bekletiliyor. Yaralılar hastaneye götürülemiyor ve kan kaybından dolayı ölü sayısı artıyor. Sosyal medyada

HDP’li Vekiller Demirtaş öncülüğünde dağlardan arazilerden yrüyerek Cizre’ye ulaşmaya çalışıyor. Leyla Zana, öldürülen 35 aylık bebeğin acısına dayanamadığını ve bu durum biraz önce sona ermezse ölüm orucuna yatacağını açıkladı.

 

Barış sürecinin tadını yaşayan siviller, askerler ve polisler seçim sonrasında ortaya çıkan tablodan dolayı başlayan savaştan olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Bölgemizde sivil, polis,asker,gerilla kim olursa olsun can kayıpları gittikçe artıyor. Bölge halkı ise tedirgin bir şekilde bu olayların bi an önce son bulmasını bekliyor.

1 YORUM

  1. siirt şirvanda 8 asker ığdırda 16 polis dağlıcada 16 asker şehit edilirken bu tepkiyi yapmamıştını cizrede 8 kişi öldürülmüşmüş yok öyle bir şey öldürülenler polise ateş edenler ama şirvanda ığdırda dağlıcada şehit edilenler garip gurabanın evlatları kimseye ateş etmemiş yolda giderken havaya uçurulmuştu fazla abartıya gerek yok herkes hakkettiğine ulaşacak burda olmasada öte dünyada herkes yaptığının hesabını verecek hiçççç kimse unutmasın hesap günü var

CEVAP VER