Tartışma Yaratan Fotoğraf İçin Özrü Kabahatinden Beter Açıklama

3
1.098 kez

Aksaray’da HDP binasının önündeki protestolar sırasında çekilen bu fotoğraf , sosyal medyayı karıştırdı. Kalabalığın önünde, HDP tabelasının üzerine polislerin Türk bayrağı asması tartışmalara yol açtı.

Aksaray’da dün kent meydanında toplanan 3 bin kişilik grup, HDP binasına doğru yürüyüşe geçti. Öfkeli kalabalık, polisin biber gazı ve TOMA’dan suyla müdahalesine rağmen binanın önüne ulaşmayı başardı. Bu sırada polis memurları, kalabalığın önüne geçerek merdivenle HDP tabelasına tırmanıp Türk bayrağı astı.

Görüntü sosyal medyada tartışmalara yol açınca, özrü kabahatinden beter denilecek bir açıklama güvenlik yetkililerinden  geldi. Aksaray Emniyeti, öfkeli kalabalığı sakinleştirmek için polislere bayrak asmaları için talimat verdiğini duyurdu.

3 YORUMLAR

  1. ulan öztürk geri zekalısı!
    bayrakla sorunu olan mı var. HDP nin siirt mitinginde bile Türk bayrakları dalgalanıyordu. Sorun bayrak mı? 200 yerde Türkiye Cumhuireyetinin Anayasına göre kurulmuş Türkiye’nin bir siyasi partisinin büroları yakıldı bu bayrak maske yapıldı. Polis kimdir saldırıya uğrayanı koruması gerekirdi. Anayasayı polis ihlal ederse halk neden uysun. Kürtler neden uysun devletin kendisinin uymadığı yasalara.

    Bu ırkçılık bu zulmü yapanların bu dünyada yanın akar kalsa öbür dünyada hesap verecekler.. alçaklar.. burada bayrak mı eleştiriliyor köpek!!

  2. Lan o bayragin asilmasi neden zorunuza gitti o bayrak sizin bayraginizda degilmi siz hangi ulkede yasiyorsunuz ingiliz israil abd bayraklariylami dolasacaksiniz

CEVAP VER