Eruhlular: Bakanlık suç işliyor

0
1.293 kez

Belediye eşbaşkanlarına ev hapsinin verilerek, görevden uzaklaştırılmasına tepki gösteren Eruhlular, İçişleri Bakanlığı’nın halkın iradesiyle seçtiği eşbaşkanı görevden uzaklaştırarak suç işlediğini söyledi.

Siirt’in Eruh Belediye Eşbaşkanı Hüseyin Kılıç’ın, özyönetim ilanı gerekçesiyle gözaltına alınıp, ev hapsi verilmesine ve ardından ise İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılmasına tepki gösteren Eruhlu yurttaşlar, halkın iradesinin hiçe sayıldığına vurgu yaptı. Yurttaşlardan Abdullah Alp (55), “Başkanımızın ev hapsine çarptırılmasından ve görevinden uzaklaştırılması bize hakarettir. Belediye eşbaşkanımıza görevinin tekrar iade edilmesini istiyoruz” dedi.

‘Asıl onu görevden uzaklaştırmak suçtur’

Nurettin Özer (65), halkın iradesiyle gelen eşbaşkanın hukuksuz bir şekilde görevden alınmasının kabul edilemez olduğuna vurgu yaparak, “Bu biz halkların iradesine karşı yapılan bir hakarettir” dedi. AKP’nin kendisinden olmayanı kabul etmediğini, katliam ve tutuklama ile sindirmeye çalıştığını söyleyen Özer, “Hükümetin başkanımıza görevini iade etmesini ve başkanımızın tekrardan görevine başlamasını istiyoruz” derken, yurttaşlardan Remzi Beştaş, “Bizim belediye başkanımız hiçbir suç işlemedi. Asıl görevden alınması bir suçtur” diye konuştu. Ramazan Çakay isimli yurttaş ise, “Bu insan halkı için çalışmaktan başka bir şey yapmadı. Belediye başkanımıza görevinin tekrardan iade edilmesini istiyoruz” ifadesinde bulundu.

SİİRT (DİHA) – (is/dm/ns)

 

680x680nc-srt-11-09-2015-eruh-belediye-baskani-gorevden-alma-alp 680x680nc-srt-11-09-2015-eruh-belediye-baskani-gorevden-alma-bestas1 680x680nc-srt-11-09-2015-eruh-belediye-baskani-gorevden-alma-ozer

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER