Polis bombası çocuğun elini kopardı

4
1.221 kez

Cizre’de özel hareket timlerinin kentten ayrılırken arkalarında bıraktığı yüzlerce bomba atar mermisinden biriyle oynayan 12 yaşındaki Yusuf Şık isimli çocuk ağır yaralandı. Sağ eli bilekten kopan, sol ayağı ise parçalanan çocukla birlikte Nalin Dadak isimli bir kadın da etrafa saçılan şarapnel parçalarıyla yaralandı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde günlerdir süren direnişin ardından sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla birlikte Cudi, Yasef ve Nur mahallerinde yüzlerce yurttaş sokaklara çıktı. Ancak halka yönelik saldırılarda bulunan özel hareket timleri ve polislerin kentten ayrılırken arkalarında bıraktıkları bomba atar mermileri bir faciaya yol açtı. Yasağın kalması ile birlikte yurttaşların akın ettiği saldırıların en yoğun yaşandığı Nur Mahallesi’nde yaşadıkları zulmü basın mensuplarına aktardıkları sırada bir patlama yaşandı.

Patlama anı DİHA’nın canlı yayın kameralarına yansıdı

DİHA kamarasının kayıt halinde olduğu sırada hem yan sokakta yaşanan patlama ile birlikte etrafı bir anda dumanlar kapladı. Bir anda yaşanan patlama ile birlikte patlamanın neden kaynaklandığını anlamaya çalışan yurttaşlar, saniyeler içerisinde dağılan dumanların arasında sol kolu kopan, ayakları parçalanan çocuğu fark etmeleriyle birlikte feryatlar koptu. Hemen yere yığılan kanlar içerisindeki çocuğun yardımına koşan yurttaşlardan biri, isminin Yusuf Şık (12) olduğu öğrenilen çocuğu kucağına alarak hemen bindirdikleri araçla Cizre Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Küçük çocuğun bulduğu bomba atar mermisine dokunması ile yaşandığı öğrenilen patlamada Nalin Dadak isimli bir kadın da etrafa saçılan şarapnel parçaları ile ayaklarından yaralandı. Yaralanan kadın da yurttaşlarca aynı hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılan yaralılar hemen tedavi altına alındı.

Patlamamış bomba atarlara dikkat!

İlçede halen patlamamış halde yüzlerce bomba atar mermisi olduğu belirtiliyor. Patlamamış bu patlayıcıların yarattığı tehlikenin ortadan kalkmasına dönük bir girişim söz konusu değilken, kentte dün yine DİHA kameralarına yansıyan bir görüntü, polisin kentte nasıl bir politika izlediğini de ortaya koydu.

Tarama ve patlama anı görüntülendi

Kobra tipi zırhlı araçlarla geldikleri İdil Caddesi üzerinden önce Cudi Mahallesi tarafındaki bir kanalı uzun süre ağır silahlarla tarayan özel hareket timleri, ardından da ellerinde kablo bağlantılı bir düzenek ile araçlarından inerek bu düzeneği caddenin altındaki menfeze yerleştirip, patlattı. Polisin bu anları saniye saniye görüntülendi.

4 YORUMLAR

  1. yapanın allah belasını versin biz kürtlere bu eziyeti bu haksızlığı bu isanlık dışı olayları yaşatanlara allah ailesine yaşatsın allah belasını kendi yandaşları eliyle versin utanma yok arlanma yok edep haysiyet olmalı kim buna sebep olmuşsa ve kim yapanları masum gösterirse şerefsizdir ahlaksızdır hatta ötesidir

  2. Yazarlarinz durustlukten baristan bahsediyor siz yalan haber yayinliyorsunuz. Gazetecilik arastirma va yaptigin haberi saglam kaynaklara dayandirma isidir. Bilmiyorsaniz yapmayin. Gidin evde oturun.

  3. allahım sen büyüksün…allahım sen bunları bize reva görenleri evine ateş düşür. öyle bi ateş düşürkü bu acıyı yaşasınlar. allahım sen biz kürtlere yardım et ne olur.videoyu izledim mahf oldummm.

CEVAP VER