Siirt Üniversitesinde gizlenmeye çalışılan İş Kazası :1 Yaralı

0
1.055 kez

Siirt Üniversitesi Kezer Kampüsünde Temizlik Taşeron İşçilerine iş alanı dışı olan yük taşıttırılırken kaza meydana gelmesi sonucu Yusuf ÖZBEY isimli taşeron işçisi yaralandı.

Kulağında yırtılma meydana gelen emekçi Yusuf Özbey, kısa süreli bir baygınlık geçirdiği, hastaneye götürüldüğü fakat herhangi bir rapor alınmadığı iddia edildi. Özbey’in kafasına darbe aldığı halde gerekli kontrollerinin de yaptırılmadığı iddialar arasında.

 

Adını vermek istemeyen bir üniversite yetkilisi SiirttenÖte’yi şu ifadelerle bilgilendirdi:”Siirt Üniversitesi Kezer Kampüsünde Temizlik Taşeron İşçilerine iş alanı dışı olan yük taşıttırılırken kaza meydana gelmesi sonucu Yusuf ÖZBEY isimli taşeron işçisi yaralanmıştır. Kulağında yırtılma meydana gelmiş, kısa süreli bir baygınlık geçirmiş. Hastaneye götürülmüş herhangi bir rapor alınmamıştır. Kafasına darbe aldığı halde gerekli kontroller yaptırılmamıştır. Olayın üstü kaptılmak istenmekte. Kurum ayrıca Temizlik İşçisi olan firma çalışanlarına Yük taşıttırılması suçtur. İhale sözleşmesine Temizlik dışında iş yaptırılmaması gerektiği halde birçok iş yaptırılmakta. Yük Taşıma, Kazı çalışmaları,Tarla işleri, Laboratuvar temizliği gibi işler de yaptırılmakta. İş Güvenliği göz ardı edilmekte. Yöneticilerin keyfi uygulamalarına maruz kalmaktalar. ”

 

SiirttenÖte

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER