HDP’nin 8 İl Palanında Siirt de Var

8
1.953 kez

HDP, 1 Kasım seçimleri için küçük oy farklarıyla milletvekilliğini kaçırdığı illere gözünü dikti. Habertürk gazetesinden Erdinç Yazıcı’nın haberinde aktarılan analizlere göre HDP, 5 bin kişinin daha oyunu alsaydı Aydın ’dan 1 vekil, 6 bin oy daha alabilseydi Selahattin Demirtaş’ın memleketi Elazığ’dan ve Hatay’dan da 1’er vekil çıkarabilecekti. 2 bin oy daha alınsaydı Batman’dan 3 yerine 4, 2 bin 500 oy daha alınsaydı Muş’tan 2 yerine 3, 5 bin oy daha alınsaydı Bingöl’den 1 yerine 2, 8 bin oy daha alınsaydı Siirt’ten 2 yerine 3, 9 bin oy daha alınsaydı Şanlıurfa’dan 5 yerine 6 vekil gelecekti. Son seçimde Karadeniz’den vekil çıkaramayan HDP, İç Anadolu ’dan 1, Marmara’dan 13, Ege ’den 2, Doğu Anadolu’dan 27 ve Güneydoğu Anadolu’dan 32 sandalye kazandı. (Habertürk)

8 YORUMLAR

  1. 8 bin oya gerek yok. Bir partinin oylarını artırması için başka partinin oylarını alması gerekir. Yoksa oylar yaratılmaz. var olan oylar paylaşılır. 7 haziranda Akp 40 bin oy aldı Buna göre akp den 4250 oy indirmesi ve kendi hanesine yazması lazım HDP nin.

  2. Bingöl ve Urfada özel calisma yapilmali. Bingölü alip Dersimi diger illerle bulusturmamiz gerek. Secim sonuclarini gösteren haritaya bakinca Dersim etrafi cevirilmis boynu bükük bir il olarak kaliyor. Bu sona ermelidirki Seyidimiz Seyid Riza Mezarinda rahat uyusun. Urfayi birinci PArti olarak bir Büyüksehirimizi daha AKP nin elinden almamiz gerek.

  3. HDP de isimlerin önemi yok. Bütün adaylarimiz bu halkin dürüst ve cesur evlatlaridir. Bizi en iyi sekilde tercih edeceklerine inancimiz sonsuzdur. Ama bence Türkiye genelinde 7 Haziran listeleri fazla degismemelidir. Birkac istisna olabilir… Kürdistan ve Türkiyede yasayan halklarin umudu HDP ye basarilar. Hedef 110 Vekil. 110 Vekil ile gerektiginde Meclisi olaganüstü toplayabiliriz. Bu yüzden 110 Vekil cok önemli

  4. siirtte hdp nin ilk iki sırası değişmiş sanırım. İsmail bey yine üçüncü sırada deniliyor. akp de de ilbaşı ikiye alıyorlar. birinci sıra için tartışma var deniliyor.

  5. Bir ALLAH’ın izniylede ben ekleyeyim ALLAH’ın izniyle tüm istemeyenlere tüm dışlamalara rağmen bir arap kökenli olarak SİİRT’te birgün dönüp HDP de kaldığımız yerden çalışmalarımıza devam edeceğiz..

  6. Allah’ın izni ile 1 Kasım’da 8 bin oy fazla alıp siirt ilinde üçte 3 yapacağız. HDP sayesinde azınlığın çoğunluğa hakimiyeti sona erecek, HDP sayesinde kene gibi sırtımıza, vampir gibi boynumuza yapışmış TİLLO LOBİSİ helak olup gidecek, HDP sayesinde dedeleri ve babaları gibi bizi küçükseyen, dışlayan, hor gören ırkçı isirdliler defolup gidecek (demokrat araplar her zaman başımızın tacı, gerçek kardeşlerimizdir)

CEVAP VER