Siirt’te Botan Atletizm Spor Kulübü kuruldu

0
458 kez

SİİRT (DİHA) – Botan Atletizm Spor Kulübü, “Başarı sözümüz olsun” sloganıyla kuruluşunu ilan etti.

Siirtli gençlerin spor ve sosyal etkinliklerde kendini daha fazla ifade edebilmesin hedefleyen Botan Atletizm Spor Kulübü,”Başarı sözümüz olsun” şiarıyla kuruluşunu ilan etti. Kulübün kuruluşuyla ilgili açıklama yapan Botan Atletizm Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Atletizm Antrenörü Osman Yüztaş, Botan Atletizm Spor Kulübü olarak başarı için söz verdiklerini belirtti.

Siirtli gençlerin spor alanında kendini ifade edebilmesi için kararlı bir spor kulübüne ihtiyaç olduğu düşüncesiyle kulübü kurduklarını kaydeden Yüztaş, “İlimizdeki Atletizm Sporu potansiyelinin başarıya dönüştürülebilmesi için, coğrafi olanakların en iyi şekilde değerlendirilerek bir çalışma projesinin bir spor kulübü marifetiyle yürütülmesine ihtiyaç duyuluyor. Bu gerekçeyle, Siirt ilinde Mavi-Turuncu rengiyle Botan Atletizm Spor Kulübünü kurduk” dedi.

Projenin ilk adımı olarak okullarla irtibata geçerek 9 ila 18 yaş arası çocukların spor çalışmalarına katılımlarını sağlamaya amaçladıklarını anlatan Yüztaş, ayrıca okul okumayan çocukların da bu projeye dahil edilmesi için girişimlerde bulunacaklarını ifade etti. Yüztaş, bu çocukların aynı zaman da okul eğitimlerine devam etmeleri için de gerekli çalışmaları yürüteceklerini söyledi.

Kulüpte yürütülecek atletizm eğitim faaliyetleri için ailelerin ekonomik durumunun göz önüne alınarak hiçbir çocuktan ücret alınmayacağı bilgisini veren Yüztaş, “Aileler çocuklarının geleceğini ücretsiz planlama imkânı bulacaklar. Bir çocuğun 9 yaş itibariyle spor ortamında bulunması sosyal hayatına büyük katkı sağlayacağı gibi, sağlıklı bir birey olmasını da sağlayacaktır. Söz konusu projeye geniş çerçeveden bakıldığında sağlıklı bireylerden oluşan sağlıklı bir topluma ulaşma ve modern dünyanın temel sorunu haline gelen, sağlık sorunlarına ilişkin harcanan büyük maliyetlerin minimize edilmesidir. Dolayısıyla bir ülke için geleceğin en iyi yatırımı dediğimiz insana yatırım projesidir” şeklinde konuştu. Çocuklara gereken imkân ve ortamı sağlamak amacıyla Siirt Valiliği, Siirt Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile diğer kurum kuruluş ve firmalarla destek için görüşmelerde bulunacaklarını açıklayan Yüztaş, görüşmelerde çocuklara gerekli malzeme ve uygun koşulların sağlanmasını talep edeceklerini söyledi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER