Fotoğraflar Müezzinoğlu’nu yalanlıyor

0
632 kez

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun “PKK ambulans şoförünü öldürdü 2 sağlık personelimiz kaçırdı” dediği ambulans ile polis noktası arasında 20 metre olduğu ve aracın polis noktasına düşen cepheden tarandığı fotoğraflarla ortaya çıktı. Kaçırıldı denilen 2 sağlık personelinin ise canını kurtarmak için bir eve sığındığı ve olay sonrası Devlet Hastanesi’ne gittiği öğrenildi.

Beytüşşebap’ta polislerin taraması sonucu yaşamını yitiren ambulans şoförünün vurulduğu yer ile polis noktası arasında 20 metre olurken diğer sağlık personellerinin kurtulmak için bir eve sığındığı ortaya çıktı. Telefon ve internet hatlarının kesilmesi nedeniyle ilçeye ulaşılamazken, araçta sağ kurtulan 2 sağlık personelinin vatandaşlara verdiği bilgilere göre, kaymakamın talimatı sonucu yaralı polisleri almak için olay yerine gidildiği belirtildi. Polis noktasına 20 merte mesafede ambulansın tarandığı bilgisi edinilirken, saldırıda araç şoförü Şeyhmuz Dursun yaşamını yitirmişti.

Fotoğraflar Bakan’ı yalanlıyor

Görgü tanıklarının anlatımlarına rağmen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ambulans şoförünün PKK’liler tarafından öldürüldüğünü ve diğer 2 sağlık personelin de PKK tarafından kaçırıldığını iddia etti. Görgü tanıklarının anlatımları Müezzinoğlu’nu yalanlarken taranan ambulans ile ilçe girişinde bulunan polis noktası arasında 20 metre olduğu anlaşıldı. Ambulansın taranan ön tarafı polis noktasına bakarken, ambulansa isabet eden tüm kurşunların da geliş açısı polis noktasının olduğu fotoğraflarda görülüyor.

Polis noktasına bakan taraf kevgire dönmüş!

Ambulansın arka ve sağ tarafında kurşun izi görülmezken, ön tarafı ve polis noktasına bakan sol taraf taranmış durumda. Ayrıca ambulansın önünde bulunduğu iş yerleri de polis noktasından açılan ateşten hazar görmüş.

Kaçırıldı denilen 2 personel hastaneye gitmiş!

Ambulans içerisinde bulunan diğer 2 sağlık personelinin de Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun iddia ettiği gibi PKK tarafında kaçırılmadığı polis taramasından kurtulmak için kendilerini bir eve attıkları öğrenildi. Eve sığınan sağlık personellerinin saldırı bittikten sonra Beytüşşebap Devlet Hastanesi’ne geldikleri ve halen olayın şokunda olduğu belirtildi.

İlçeye ulaşılmıyor

Hala hava hareketliliğinin devam ettiği ilçede helikopterden yer yer bazı alanların tarandığı ve askeri noktalardan havanların atıldığı bildirildi. Tüm telefon ve internet hatlarının kesik olduğu ilçeye ulaşılmıyor.

diha

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER