Erdoğan’ın Valisi seçim çalışmasına başladı!

0
597 kez

Bir dönem Efkan Ala’nın sekreterliğini yapan ve kentte birçok katliam, infaz ve provokasyonda parmağı olan Ağrı Valisi Musa Işın’ın bu kez de Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi muhtarları topladığı ve HDP’ye oy vermeleri halinde hizmet alamayacakları şantajı yaptığı ileri sürüldü. Işın’ın, İl Özel İdaresi’ni de işlevsiz hale getirerek, köylere hizmet götürülmesine engel olduğu iddia edildi.

Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın sekreterliğinden Ağrı Valiliği’ne atandığından bu yana adı sık sık provokasyon ve katliam talimatları vermekle anılan Musa Işın’ın, bu kez de köy köy dolaşıp muhtarlarla bir araya geldiği ve AKP propagandası yaptığı ileri sürüldü. Tıpkı Cumhurbaşkanı Erdoğan gibi muhtarlarla görüşerek hizaya getirmeye çalışan Işın’ın, 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin 4 vekilin tamamını aldığı kentte harıl harıl AKP için çalıştığı belirtildi. 7 Haziran’da seçimlerinde de AKP İl Başkanı gibi seçim çalışmalarına katılan Işın, seçimlerin iptal olması ile birlikte 1 Kasım’da yapılacak erken seçimlerde AKP’nin Ağrı’da bir milletvekili çıkartması için çalışıyor. Her gün Ağrı merkez ve ilçelerde köy ziyaretleri yapan Işın’ın, gittiği her köyde en çok kimin oy aldığını sorduğu, HDP’ye oy veren köylülere hizmet yapılmayacağını söylediği belirtildi.

AKP’nin neferi!

Ağrı merkeze bağlı tüm muhtarlarla Êranos (Ozanlar) köyünde bir araya gelen Işın’ın muhtarlara, köylerinde en çok hangi partiye oy çıktığını sorduğu belirtildi. Toplantıya katılan ve ismini vermek istemeyen bir muhtar, Vali’ye, “Bizim köye hizmet yapılmıyor. Bizim köyün yolu yok, suyu yok” dediğini, Işın’ın ise “Sizin köyde en çok oy HDP’ye çıkmış. Tabi ki sizin köye hizmet yapılmayacak. Bundan sonra köyünüz kime oy verse ona göre hizmet yapılacak. Siz Ak Parti’ye oy verin o zaman görün hizmeti” yanıtı verdiğini söyledi.

Tüm hizmetleri durdurdu

Yine Vali Işın’ın İl Özel İdaresi tarafından yapılması gereken çalışmaları hem kendi çıkardığı hem de İçişleri Bakanlığı’ndan gelen genelgeyle yavaşlattığı, çatışmalı sürecin başlaması ile birlikteyse çalışmaların tamamen durdurulduğu öğrenildi. İl Özel İdaresi’nde çalışan personelin valilik kararıyla zorunlu olarak izne çıkartıldığı, hiçbir iş makinesinin araziye çıkışına izin verilmediği, köylerin HDP’ye oy verdikleri için hizmetten yoksun bırakıldığı ileri sürüldü.

Öte yandan İl Özel İdaresi’nin 2015 bütçe kararı ile ilçelere aldığı iş makinelerinin de aylar öncesinden teslim alınmasına rağmen Valilik yasağı nedeni ile daha ilçelere bile gönderilmediği öğrenildi.

DİHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER