Savaş uçakları yoğun bombardıman yapıyor

0
1.795 kez

Dün akşam saatlerinden itibaren karakol ve taburların yoğun top ve obüs atışları yaptığı Yüksekova’ya bağlı Oremar, Doskî, Avaşin ve canlı kalkan eyleminin sürdüğü Weregoz bölgesi, savaş uçakları tarafından bombalanmaya başlandı. Bombalanan alanlara askeri sevkıyat da yapılırken, ilçe semalarında helikopter hareketliliği başladı.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Oremar, Doskî, Avaşin, Kepîr ve canlı kalkan eyleminin sürdüğü Weregoz bölgesi dün akşam saatlerinden itibaren ve bugün gün boyu çevrede bulunan Kamışlı, Rahmo, Helena ve Yeşiltaş karakollarından yoğun bir şekilde top ve obüs atışlarıyla bombalanırken, şimdi de savaş uçakları tarafından bombalanıyor. Akşam saat 23.00’ten itibaren sınır hattındaki alanlar üzerinden uçmaya başlayan savaş uçakları aralıklarla bombardıman yapıyor.

Canlı kalkanlar bombalanma tehlikesi altında

Bombalamanın çıkardığı ses çevrede bulunan köyler ve ilçe merkezinden de duyulurken, bir ayı aşkındır canlı kalkan eyleminin sürdüğü Weregoz ve Kepîr alanlarında barış nöbeti tutan yaklaşık 150 kişilik canlı kalkan grubunun da geceyi bombardıman ve katliam tehlikesi altında geçireceği öğrenildi. Canlı kalkanların bulunduğu bölgede telefonların hatlarının çekmemesi yüzünden, haber alınamıyor.

Bölgeye askeri sevkıyat yapıldı

Söz konusu bölgelere akşam saat 23.00 sularında ilçe merkezinden onlarca zırhlı araçla askeri sevkıyat yapıldı. Yeni mahalleden geçen akrep, kobra ve dev askeri kirpilerin içinde bulunduğu askeri konvoy, bombalanan alanlara giriş noktasında bulunan Kamışlı Karakolu’na doğru hareket etti. Yine, ilçe merkezi semalarında yoğun helikopter hareketliliği de başladı.

 

DİHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER