Siirt’te bu kadarına da pes dedirten karar

2
1.679 kez


SİİRT(DİHA)
– Siirt Belediyesi’nin bakım-onarım amaçlı yaptığı kazı çalışmalarının “güvenliği” tehdit ettiğini öne süren Siirt Valiliği, “Kazı alanlarının gecikmeksizin kapatılmaması halinde, başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm ilgililerin terör örgütüne yardım yönünden sorumluluğu olacaktır” diyerek, belediye başkanını ve çalışanları tehdit etti.

Siirt Belediyesi’nin bakım-onarım amaçlı yaptığı kazı çalışmalarının güvenliği tehdit ettiğini öne süren Siirt Valiliği, belediyeye gönderdiği yazıda, onarım amaçlı açılan mazgal ve menfezlerin çalışma sonrasında gecikmeksizin kapatılmaması halinde Belediye Başkanı ve çalışanların “teröre yardım” suçundan sorumlu olacağını belirterek, tehdit etti. Siirt Belediyesi’ne il merkezinde yapılan kazı çalışmaları nedeniyle yazı gönderen Valilik, yol yapım çalışmalarının sürdüğü menfez ve mazgallar ile yol bakım çalışmaları için açılan kazı alanlarına el yapımı patlayıcı ve mayın gibi patlayıcı maddeler yerleştirilebileceğini öne sürerek, belediye çalışmasının güvenliği tehdit ettiğini iddia etti. Bakım ve onarım amacıyla yapılan kazı çalışmalarının bitiminde bu alanların dışarıdan müdahaleyi engelleyecek şekilde kapatılmadığını öne süren Valilik, mazgal ve menfezlerin tuzaklama ve bombalama tarzı eylemlerde kullanılabileceği iddiasında bulundu.

Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın’ın imzasını taşıyan yazıda, Siirt Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan cadde ve sokaklarda açılan kazı alanlarının gecikmeksizin kapatılması istendi. Valilik, “Aksi takdirde başta Belediye Başkanı olmak üzere tüm ilgililerin terör örgütüne yardım yönünden sorumluluğu olacaktır” diyerek, belediye başkanını ve çalışanları tehdit etti.

2 YORUMLAR

  1. Siirt belediyesini halka hizmet ettigi görülmemiş , halkla hic bir ilişkisi yok… Yaptiklari tek şey iş makinalarini alip kazi kazmak. Neden acaba ?

  2. Ben bir Siirtli olarak Siirt belediyesi memleketimize hic birşey kazandırmadı herşey cvp toplamak kaldırım yapmak degıl verilen sözleri yerine getirmektir öncelik

CEVAP VER