Makîneya Paqijiyê Kete Kolanên Sêrtê

1
782 kez

Şaredariya Sêrtê ji bo kolanên paqijtir makîneyên teqlîd kirin xizmetê de. Bi vê makîneyê hem kedkarên paqijiyê hindiktir diwestin hem jî toz û hecac û gemara kolanan ji holê têne rakirin.

Şaredariya Sêrtê bi vê pêşketina rengîn ji gelê Sêrtê gelek kêfxweşî dît. Û hinek mirov jî gotin xwezî makîneyek derketibûya û bi şirneya xwe hemû zilma li dinyayê bimijta hûndirê xwe û dinya û welatê me bi her awayî paqij bibe.

 

temizlik-siirt1

1 YORUM

  1. Anladığımız kadarıyla (en azından özyönetimle ilgili verilen konferansla) özyönetim kendi elektrik su ve toprağını işletmekti. Siirt Belediyesi’nin belki de bölgenin en israflı ve bir o kadar da tutumlu belediyesidir. Suya %36 zam yapıldı. BİZİM suyumuz. Normal süpürgeyle halledilen işler için alınan bu elektrikli gereksiz süpürgenin maliyeti ne kadardır?
    İş kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetlere gelince sınıfta kalan, bu tür faaliyetler için cimriliğin tarihi politikalarını uygulayan bir BELEDİYEMİZ… Kendi içinde bu kadar tutarsız politikalar sürdüren bir belediyemizde imkanı yok merhametle karşılaşamıyoruz. Anlamadım, anlamadık… Hizmet kurumudur belediye ama gereksiz hizmete yer yoktur. Bu halk sizden yol, temizlik ve su için dev projeler istemiyor. Sadece gelen eleştirilere açık olun bu bize yeter. Temizliği, suyu ve yolu BİZ kendimiz de halledebiliriz! Hatta bugünden itibaren halletmemiz gerekir! Ama sözün değer görmediği bir Kürdistan’da özyönetim iddiamız elbet tutacaktır.

CEVAP VER