Erdoğan’dan ‘Diktatör müsünüz?’ diye soran Fin gazeteciye: ‘Hangi gazeteden?’

0
837 kez

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fin bir gazetecinin “Siz diktatör müsünüz?” sorusu üzerine önce bu kişinin nerede çalıştığını merak edip daha sonra “Diktatör olsam bu soruyu soramazdınız” yanıtını verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö’yla yaptığı görüşmenin ardından düzenlediği basın toplantısında Ankara’da resmi rakamlara göre en az 97 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili konuştu.

Saldırının ardından Devlet Denetleme Kurulu’nu görevlendirdiğini açıklayan Erdoğan, ‘daha bombanın dumanı tüterken‘ suçlu arama girişiminde bulunanları ise ‘iki yüzlülükle‘ suçladı.

Açıklamalarının ardından Finlandiya’dan bir gazeteci Erdoğan’a Türkçe ifadelerle “Halk sizden korkuyor. Ülkenizde sizin diktatör olduğunuz konuşuluyor, siz diktatör müsünüz? Bundan daha vahimi ise Ankara’daki saldırının içinde devletin parmağı olduğundan bahsediliyor. Bu iddialara ne cevap vereceksiniz?” dedi.

Özgürlüklerin sınırsız yaşandığı ülke Türkiye’dir

Erdoğan bu soru üzerine Fin gazetecinin nerede çalıştığını merak ederek, “Hangi gazeteden?” diye sordu. Ardından gazetecinin sorusuna yanıt veren Erdoğan, “Şimdi şunu bir defa samimiyetle görmek var. Diktatörün olduğu bir ülkede herhalde böyle bir soru soramazsınız. Diktatörün olduğu bir ülkede o ülkenin başbakanı ve cumhurbaşkanına ailesi dahil sınırsız hakaretin olduğunu göremezsiniz. Özgürlüklerin sınırsız yaşandığı ülke Türkiye’dir. Avrupa Birliği üye ülkeleriyle yarışırız onlarla, iddia ediyorum. Yazılı ve sosyal medya, ailem, eşim, çocuklarım olmak üzere her türlü hakaretle karşılaşmaktadır. 13 yıllık süreçte buna sabırla katlandık”dedi.

Yüzde 52’yle seçildim

Yüzde 52’yle Cumhurbaşkanı seçildiğini hatırlatan Erdoğan,“Halkın yüzde 52’yle seçilmiş Cumhurbaşkanı’nı acaba diktatör ilan edenler kimler? Menfaatleri elden gidenler mi? İstedikleri gibi hükümet kurup indirenler mi? Dışarıdan beslenenler mi? Türkiye ekonomi, özgürlükte, eğitimde, sağlıkta nereden nereye geldiler her şey ortada” yorumunu yaptı.

İftiraları atanlar rahatça ortalıkta geziyor

Erdoğan, kendisine bu iftiraları atanların ‘rahatça ortalıkta gezdiğini‘ belirtirken, “Şimdi derin devlet deniliyor. Burada fikirle mi konuşuyoruz? Bilgiyle mi? Gördüğüm kadarıyla dedikoduyla konuşuluyor. Sıkıntı burada herhangi bir delile dayanmadan iftira atılıyor” diye konuştu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER