Yasin AKTAY Ankara’daki Saldırının Faillerini Buldu

2
2.630 kez

Siirt’te 7 Haziran seçimi öncesi seçim kampanyasında sarf ettiği söylemlerle büyük tepki toplayan Yasin AKTAY’dan yine beklenen açıklama geldi. Prof. Dr. Yasin AKTAY birçok AKP’li gibi saldırının HDP tarafından gerçekleştirdiğini ima eden açıklamayı gazetesindeki köşe yazısında şu şekilde ifade etti:

“Daha olay duyulalı dakikalar olmamış, olayla ilgili hiç bir delil toplanmamışken, belli ki son derece sofistike bir siyasi katliamla ilgili hemen kesin yargıya vararak suçlu gösterenler, hiç kuşkusuz bu saldırının organizasyonunun bir parçasıdırlar.”

Önce “kuşkusuz” diyerek suçluyu kesin biçimde ilan eden Aktay “O yüzden şunu rahatlıkla söyleyebilirsiniz: Bu tür eylemlerde suçlamayı ilk yapana dikkat ediniz. Suçun parçası olma ihtimali son derece yüksektir.” ifadeleriyle “kuşkusuz” ibaresini “ihtimal” düzeyine indirgedi.

 

 

2 YORUMLAR

  1. Yaw bu adami ciddiye almayin Allah rizasi için. Daha 2 kelimeyi bir araya getirip düzgün cümle kuramiyor bir de makarnacilarin vekili olacak. Gerçi makarnacilara da boyleleri lazim. Yani kendi dediklerini kendilerinin bile anlamadığı kişiler. O yüzden hemen seçilip milletvekili adayi yapıyorlar. Onlara mecliste konuşmayan el kaldırma makineleri lazim. Evet veya hayir desin yeterli

CEVAP VER