Kırşehir’de Gül Kitapevi Yakılırken Polis Nerede?

0
805 kez

Kırşehir’de geçen 8 Eylül ’de HDP’ye yönelik yurt çağında başlatılan ırkçı saldırı dalgasında, kentte 30 yıldır faaliyet gösteren Gül Kitabevi de yağmalanmış ve ateşe verilmişti. Bu saldırının polis ve güvenlik kamerası kayıtları ortaya çıktı. Ancak çıkan kayıtlarda polisin kendisi ortalara görünmüyor.

Radikal’ in elde ettiği polis kamerası kayıtlarına göre, kalabalık bir grup slogan atarak kitabevini taşlıyor, kitabevi önündeki çantaları yakarak içeri atıyor, yangın çıkarıyor ve kitabevi sahiplerinden birini linç ediyor.

Kitabevinin içini gösteren güvenlik kamerası kayıtlarına göre de dükkana giren saldırganlar kitapları, defterleri ve diğer malzemeleri devirip yağmalıyor, içeriye yanmış çanta atarak dükkanı ateşe veriyor. Bu sırada, kitabevinin çalışanları kaçışıp üst katlara sığınıyor ve içeriyi simsiyah bir duman kaplıyor.

Madımak’ı hatırlatan görüntülerde kitap evini yakanların çok rahat olduğu çevrede polisin olmadığı ve yasadışı bu olaya hiçbir müdahalede bulunulmadığı görülüyor. İşte o görüntüler:

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER