Güres Caddesinde Polisler Tarafından Çocuğa Meydan Dayağı

2
2.324 kez

Güres Caddesi’nde bir çocuk polisin joplu saldırısına uğradı.

Görgü tanıklarının iddiasına göre polis kendisine Kürtçe küfrettiğini iddia ettiği Haci KAÇAR adlı çocuğa, kendisi de hem küfretti hem de elindeki jopla çocuğu ölesiye dövmeye başladı. Etrafta toplanan onlarca insanın gözü önünde atılan dayağa çevreden herhangi bir tepki gelmezken diğer polislerin halkı dağıtmaya çalıştığı ifade edildi.

Dayağı atan polis bir yandan çocuğa küfrederken diğer yandan “Var mı bana küfreden, Arapça, Kürtçe. Ben bu dillerin hepsini biliyorum.” diyerek etrafa tehditler savurduğu iddia edildi.Onca dayaktan sonra polis çocuğu ayrıca gözaltına aldı.

Sitemize açıklamada bulunan ve adını açıklamak istemeyen görgü tanığı “Bir çocuk küfretse dahi cezası bu derece dayak olmamalı. Küfredene polis de küfrünü zaten etti. Dayak küfretmenin karşılığı olamaz. Küfreden kişiye polis hukukta ne yazılıyorsa gereğini yapar. Burda polis suç işlemiştir. Söz konusu polis hakkında gerekli adli ve idari soruşturma açılmadır, ifadelerine yer verdi.

 

2 YORUMLAR

  1. Eğer polise küfretmişse polisin yapacağı şey gerekli işlemi yapmaktır. Polislik mesleğini kullanarak çocuğa meydan dayağı atmak hangi hak hukuk sayfalarında yazılıyor. Polisin çocuğu öğretmenine küfrettiği zaman öğretmen de kalkıp çocuğu dövsün bakalım…İnan polis kıyameti koparır. Yanlış yanlışı doğurur. Küfreden çocuksa polis çocukluğuna verip adam gibi yanına çeker konuşur olayı çözümlerdi. Yok bu çözüm tercih edecek kadar olgun değildi o zaman arkalarında kapı gibi duran adaletlerine başvururdu.

  2. Bu olay güreş caddesi değil deniz bank Teb bank arasindaki sokakta olmuştur kurt polis memuru araba ile ilerlerken 3 genç geçen polise kürtçe küfür etti bacisina kürtçe küfür eden poliste kurt olduğu için küfürü anladı kürtçe karşılık vererek kimi kast ettiğini sordu olay böyle yalana gerek yok kürt polis haklı

CEVAP VER