HDP’den seçmene yol indirimi!

0
877 kez

İSTANBUL (DİHA) – Bulundukları şehrin dışında oy kullanacak yurttaşların seçim günü oy kullanması için kampanya başlatan HDP, anlaştığı otobüs firmalarıyla, oy kullanmak için İstanbul’dan Kürdistan illerine gidecek olan ya da Kürdistan illerinden İstanbul’a gelecek olan seçmenlere yüzde 50 indirim hizmeti sunacak. Seçmenlere, oylarını kullanma çağrısı yapan HDP İstanbul İl Eşbaşaknı Cesim Soylu, “Bizim seçmenimiz geçen seferki ruhla, hatta daha fazla bir heyecanla gerekirse hasta yatağındaki hastasını da alarak bir biçimiyle oyunu kullanmalıdır” dedi.

1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala, HDP farklı şehirlerde oy kullanmak zorunda kalan yurttaşların seçim günü oy kullanmalarını sağlamak üzere bir kampanya başlattı. Yurttaşların oy kullanmaları ve oylarına sahip çıkmaları yönünde sürekli çağrıda bulunan HDP, bazı otobüs firmalarıyla anlaşarak, seçmenler için özel indirim uygulamasına katkıda bulunacak. Otobüs firmaları, oy kullanmak için İstanbul’dan Kürdistan illerine gitmek üzere ya da Kürdistan illerinden İstanbul’a gelmek için yola çıkan seçmenlere yüzde 50 indirim hizmeti sunacak. Kampanyadan faydalanmak isteyen İstanbul’daki yurttaşlar, en yakın HDP temsilciliğine, il, ilçe örgütlerine isimlerini yazdırması gerekiyor.

‘Son 2 güne kalan seçmenler için de otobüs kiralanacak’

HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Cesim Soylu, 7 Haziran seçimlerinde de işçi, öğrenci ya da diğer sebeplerden dolayı bulunduğu ilde oyunu kullanması için binlerce insanı İstanbul’dan diğer illere gönderdiklerini söyledi. Soylu, “Birçok ilde kritik durumdayız yani bazı vekiller sınırlı bir oyla kaybedilebilir, ya da yenileri kazanılabilir. Bunu bildiğimiz için İstanbul’dan daha fazla seçmen göndermeyi düşünüyoruz” dedi. Soylu, son 2 gün kalan seçmenler için de otobüs kiralayarak sandıklara ulaştıracaklarını ifade etti. Soylu, yine aynı üniversitede okuyan öğrenciler, aynı inşatta çalışan işçiler ya da beraber gitmek isteyen 50-100 kişilik gruplar için istekleri durumunda bulundukları ilçeden araç kaldırılabileceğini de dile getirdi.
Geçen 7 Haziran seçimlerinde HDP’nin 40 bin kişiyi oylarını kullanmak üzere çeşitli illere gönderdiklerini söyleyen Soylu, bu seçimlerde de tüm seçmenlerini göndermeye çalışacaklarını söyledi.

‘Sandık başına gitmeme tutumu seçmenlerimizde olmamalı’

AKP’nin HDP’yi seçim dışında bırakmak için elinden geldiğini yaptığını, HDP’nin çalışmalarını engellemeye çalıştığını ifade eden Soylu, “HDP’yi bu sefer daha güçlü çıkarmak gerekiyor. Çünkü geçici AKP hükümeti ve cumhurbaşkanı tam da savaşı bu başarıya için çıkardı ve sürdürüyor. Dolayısıyla biz de inadına HDP inadına özgürlük derken bu seçimin daha önceki seçimden daha önemli olduğunu, gerçekten de onlara bu seçimde de hadlerini bildirme, Türkiye’yi böyle keyfi bir şekilde yönetemeyeceklerini gösterme anlamında bu seçimin çok anlamlı olduğunu vurguluyoruz. Bu yüzden, sandık başına gitmeme gibi bir tutum hiçbir seçmenimizde olmamalı” diye konuştu.

‘Seçmenimiz daha fazla heyecanla oyunu kullanmalıdır’

Seçmenlere, oylarını kullanma çağrısı yapan Soylu, ” Bizim seçmenimiz geçen seferki ruhla hatta daha fazla bir heyecanla gerekirse hasta yatağındaki hastasını da alarak bir biçimiyle oyunu kullanmalıdır” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER