Siirt’teki Bir Öğrenci Pansiyonunda Öğrenciler Aç

0
1.364 kez

Siirttenöte haber merkeziyle iletişim kuran Mili Eğitim’e bağlı bir kız pansiyonunda barınan öğrenciler pansiyondaki sağlıksız yemek koşullarından dolayı aç kaldıklarını bildirdi.

Siirt’te Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı bir okulun Kızlar Pansiyonunda öğrenciler kokan ve içinde kurt çıkan yemeklerden dolayı aç kaldıklarını bildirdiler. SiirttenÖte’ye ulaşan öğrenciler, yemeklerin yapıldığı suyun sürekli koktuğunu, su deposunun kirli olabileceğini düşündüklerini ifade ederek “Hiçbir yemeği yiyemiyoruz, yurt yönetimi bizleri bu yemekleri yemeye zoruluyor ama yemeyeceğiz. İçinden kurt çıkan suyu kokuşmuş olan bu yemekleri kimse yiyemez.” şeklinde konuştular. Öğrencilerin iddiasına göre okul yönetimi, öğrencileri şayet bu yemekleri yemezlerse kendilerine başka yemek verilmeyeceğini söyleyerek cezalandırma tehdidinde bulundular.

Söz konusu pansiyonun öğrencileri yemekleri protesto eylemlerini sürdürürken kahvaltılık gıdalarla beslenmeye çalışıyorlar.

Not: SiirttenÖte haber merkezi, sözü edilen pansiyonun ismini sorunun kısa sürede giderilmesi temennisiyle açıklamama kararı vermiştir. Pansiyonun yemekhane koşulları en kısa sürede standartlara uygun hale getirilmemesi durumunda elindeki bilgi,belge/fotoğraf ve videoları paylaşarak kamuoyu baskısı oluşturma hakkını saklı tutacaktır.

pansiyon-eylem

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER