Eşbaşkan Sağanaktan etkilenen 50 ev ve iş yerini ziyaret etti

0
645 kez

Meteorojinin, Siirt’te sağanak yağış olacak uyarılarını dikkate alan, belediye yönetimi Siski, Fen İşleri Müdürlüğü , Destek Hizmetleri Müdürlüğü, İtfaiye ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ile belediye eş başkan yardımcılarının yer aldığı bir Acil Müdahale Ekibi oluşturdu.

Alınan tüm tedbirlere rağmen sağanak yağış,  DEDAŞ’ın Siirt’teki elektrik kablolarını yerin altına almak için yaptığı çalışmadan dolayı yollarda biriken toprak yağmur suyu ile birlikte çamur deryasına dönüp Siirtliyi mağdur etti.

Dün geceden itibaren etkisini sürdüren sağanak yağış nedeniyle çok sayıda ev ve iş yerini yağıştan etkilenirken, su baskınlarının yaşandığı iş yeri ve evlerde başlanılan su boşaltma çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Dün akşam saatlerinde Siirt’te etkili sağanak yağış nedeniyle Siirt kent merkezinde bulunan çok sayıda mahallede yaklaşık 50 ev ve iş yeri su baskınından etkilendi. Yağmur suları yüzünden çevre mahallerde bulunan bazı cadde ve sokaklarda kısmı sıkıntılar yaşandı.

Su baskınına uğrayan ev iş yerlerinde çalışmalar yapan belediyemiz Acil Müdahale Ekipleri tarafından sabah saatlerinde başlatılan su boşaltma çalışmaları aralıksız devam ederken,  ayrıca cadde ve sokaklarda temizlik çalışmaları başlatıldı.

Siirt’te yaşanan sağanak yağış nedeniyle yaşanan su baskınları yanı sıra cadde ve sokaklarda yapılan temizlik çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Eş Başkanı Belkiza Beştaş Epözdemir,  yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak,  evleri ve işyerleri sular altında kalan yurttaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

SiirttenÖte

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER