Siirt Milli Eğitim Müdürlüğünün duvarları AKP reklam panosu oldu

0
1.177 kez

1 Kasım 2015 Genel seçimleri Siirt yerelinde de birçok ilginçliklere sahne oluyor. Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü ile Atatürk İlkokulunun ihata duvarları, hükümet partisi AKP’nin reklam panosuna döndürüldü.

 

Seçimlerde olur olmaz yerlere bayrak asılmasına, boş bulunan duvarlara siyasi yazılar yazılmasına alışık olan Siirtli yurttaşlar bu kez resmî bir kurumun duvarına üstelik muntazam bir şekilde yapılmış siyasi reklamlarla karşılaştı. Üstelik bunu yapan siyasi partinin hükumet partisi olması şaşkınlık yaratmasa da görenlere “Vay be bu kadar mı ya!” dedirtti. AKP, gençlik kollarının yapmış olduğu anlaşılan reklam çalışması  siyasetten en uzak olması gereken eğitim kurumlarının duvarlarına yapıldı. Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü ve Atatürk İlkokulunun bahçe duvarları sanki bir reklam panosuymuş gibi AKP logoları ve oy isteyen yazıları ile donatıldı.

 

Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü , resmi kurumların duvarına siyasi parti reklamı yapan kişiler hakkında soruşturma veya şikayette bulundu mu bilinmez ancak üç gündür duran siyasi reklamların duvardan silinmesi için bir çalışma yapılmadığı ortada.

 

siirt-mem-akp1 siirt-mem-akp2 siirt-mem-akp3 siirt-mem-akp4

 

SiirttenÖte

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER