Ahmet Hakan’dan eski Cemaat’çi Gülerce’ye: Hürriyet’e gelmek için niye can attın?

0
579 kez

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bir zamanlar Fethullah Gülen’in en yakınındaki isimlerden biriyken 17 Aralık sürecinde Cemaat’le görüş ayrılığına düşüp hükümete yakın Star gazetesine transfer olan Hüseyin Gülerce’ye Koza İpek Holding’e operasyonu savunduğu dünkü yazısından ötürü, “Yuh” dedi.

ahmet hakan - huseyin gulluce

Gülerce, dünkü yazısında, Gülen ve Doğan medyasının iktidarı devirmeye çalıştığını savunmuş, “Devlete savaş açanların gazete ve televizyonları medya organı değil, savaş aletidir” değerlendirmesinde bulunmuştu.

‘Midem bulandı’

Hakan bugünkü köşesinde, söz konusu yazıyı okurken ‘midesinin bulandığını’ ifade ederken, Gülerce’ye, “Yuh diyorum. Gerçekten yuh!” diyerek seslenirken bir sırrı da deşifre etti.

Gülerce’nin kısa bir süre önce “Hürriyet’te yazmak isterim” dediğini aktaran Hakan, şöyle devam etti: “Eleştiri yapmayan, düşmanlık yapan bir gazeteye gelmek için niye can attın? Ne pahasına olursa olsun iktidarın devrilmesi için çırpınan bir yerde ne işin olacaktı ki senin?”

‘Tutmuş böyle bir adamı savunuyorum’

Hürriyet gazetesinin herhangi bir duruş sergilemeye gerek duymadığını yalnızca evrensel gazetecilik ilkelerine uymaya özen gösterdiğini belirten Hakan, yazısını şu sözlerle noktaladı: “Sen ki 40 yıl bir Cemaat’in en tepe noktasında yer almış, ancak 40. yılın şafağında ‘Bunlar ne kadar da kötü insanlarmış’ diyebilmiş bir adamsın. 40 yıl içinde yer aldığı Cemaat’i tanıyamamış bir adamın herhangi bir saptaması ciddiye alınır mı? Benimki de iş işte! Tutmuş böyle bir adamı ciddiye alıp hakkında bir şeyler karalıyorum. Hakikaten yatacak yerim yok benim.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER