AKP’den Terör Örgütü Dediklerine Mektup

0
738 kez

İZMİR (DİHA) – Yıllardır meydanlarda sol örgütleri “terörist” olarak ilan eden AKP, mektup yolu ile bu örgütlerden oy istemeye başladı.

AKP, 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde tek başına iktidar olmak için her yolu deniyor. Seçim çalışmalarını devletin imkanlarını kullanarak yapan AKP, evlere AKP’yi anlatan mektuplar gönderdi. Yıllardır meydanlarda özellikle Gezi olaylarının ardından sol grupları “marjinal” ve “terör” olarak hedef alan AKP, şimdi de bu örgütlere mektup göndererek oy istiyor. AKP’nin mektup gönderdiği adreslerden birisi ise “Bu ne yaman çelişki” dedirten cinsten. HDP’nin seçim itikafı olan İzmir Demokratik Halklar ve Kültür Derneği’ne (DHF) gönderilen Ahmet Davutoğlu imzalı mektupta, meydanlarda kullanılan dil yerine sivil toplumun önemine vurgu yapılarak, birlikte daha güçlü hareket edileceği belirtiliyor.

AKP’nin mektup gönderdiği Konak’taki DHF binası 2013 yılında polisler tarafından basılmış, AKP yanlısı gazeteler baskına dair “MKP terör yuvası” diye başlık atmıştı. Havuz medyasından eksik kalmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu da birçok kez DHF gibi Türkiye devrim hareketi saflarında olan bu tür oluşumları “Terör örgütü” diyerek hedef göstermişti.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER