Yüksek Siirt’te Halka Seslendi : Geleceği değiştirebiliriz

0
1.465 kez

 

Siirt’te HDP’li vekil adayları ile halkı ziyaret eden DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Bölgede yaşanan savaşı ve katliamları hatırlatarak, “Ama inşallah bu acıları geride bırakacağız. Geçmişi değiştiremeyiz, ama geleceği değiştirebiliriz” dedi.

HDP’nin seçim çalışmalarına destek için Siirt’e gelen DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, HDP milletvekili adayları Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin ve Besime Konca ile birlikte Kurtalan’da yurttaşlarla bir araya geldi. Beykent Caddesi’nde esnafı ziyaret eden Yüksek ve adaylar yurttaşların yoğun ilgisi ile karşılandı. Halka seslenen Yüksek, 1 Kasım’da halkın ne yapması gerektiğini iyi bildiğini belirterek, “Gelip Kurtalan halkına süreci de anlatma gereği duymuyoruz. Ne yapmanız gerektiğini de ifade etme gereğini de duymuyoruz. Size ayıp olur diyoruz. Çünkü sizler ne yapacağınızı çok iyi biliyorsunuz” dedi.

‘Gitmesek bir şey olmaz’ demeyin!

Seçimlerin demokratik bir ortamda yapılmadığına dikkat çeken Yüksek, AKP’nin barış içinde bir seçim yapılmasını engellediğini ancak Kürt halkının zulme boyun eğmeyeceğini göstereceğini dile getirdi. 1 Kasım’ın başlangıç olacağını ifade eden Yüksek, “Yeni bir yaşamın, yeni demokratik bir ülkenin, kendi halklarımızla, özgürlüklerimizle kimliğimizle yaşamanın inşası için 1 Kasım’da inşallah yeni bir başlangıç yapacağız. Herkesin bu duyarlılıkla sandık başına gitmesi gerekiyor. ‘Gitmesek bir şey olmaz’ demeyin. Herkes komşusunu, eşini, dostunu, akrabasını ikna etmeli ve sandık başına götürmelidir. Bu bizim geleceğimiz ile ilgili bir şey. Yolumuzu, kaderimizi çizeceğimiz bir şeydir” diye konuştu.

24 Temmuz’dan bu yana Kürdistan’da yaşanan savaşı ve katliamları hatırlatan Yüksek, “En yakın zamanda, üç ay içinde yaşadıklarımız ortadadır. Ama inşallah bu acıları geride bırakacağız. Geçmişi değiştiremeyiz, ama geleceği değiştirebiliriz” ifadesinde bulundu.

srt-30-10-15-kurtalan-kamuran-yuksek-ziyaret srt-30-10-15-kurtalan-kamuran-yuksek-ziyaret4 srt-30-10-15-kurtalan-kamuran-yuksek-ziyaret7 srt-30-10-15-kurtalan-kamuran-yuksek-ziyaret9

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER