Kız Öğrenci Yurduyla İlgili Haberimize Yanıt Verildi

0
1.078 kez

Geçen hafta Siirt’te bulunan kız öğrenci pansiyonu ile ilgili yaptığımız haberle ilgili sitemize yazılı bir açıklamada bulunuldu. Açıklamada pansiyonda bulunan öğrencilerin yurtta verilen kahvaltılık ve yemeklerle ilgili şikayettin gerçekleri yansıtmadığı ifade edildi.

Pansiyonda verilen ürünlerin 1. kalite Pınar piknik ürünleri olduğu , öğlen ve akşam yemeklerinin 3 çeşit verildiği , ayrıca ürünlerin komisyon onayından geçerek pişirildiği  ifade edildi . Öğretmen ve öğrencilerin verilen yemeklerin kalitesinden memnun olduklarını belirtildi. Ayrıca yapılan su şikayetinin aslı olmadığı belediye ve halk sağlığı tarafından su için gerekli incelenmenin yapıldığı, açıklandı.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

Bir iki öğrenci tarafından yapılan şikayetlerin pansiyonu karalamaya dönük , öğretmen ve öğrencilerin geneliyle ilgili bu tür bir problem yok, şayet böyle bir durum söz konusu olsaydı öğretmenler yurtta yemek yemeyeceklerdi. Halbuki öğretmenlerin de aynı yemekleri yemekte ve bu anlamda bir şikayet dile getirilmemektedir.

Yurtta kullanılan temizlik ürünlerinin ve verilen gıda ürünlerinin 1. kalitede olup satın alma ve muayene komisyonları tarafından denetlendikten sonra kullanıma sunulmaktadır.Ürünler hem öğrenci hem öğretmenler tarafından denetlenmektedir.

Açıklamanın devamında “İddiların yalan olduğu ,pansiyon yemekleri  temizliği araç ve gereçlerin yeterli olduğu, güneş enerjisi ve su deposunun önceden temizlendiği ,kendileri ile yönetimin ilgilendikleri hizmetlerinden herhangi bir şikayetin daha önce olmadığı bu anlamda bir şikayet olsaydı derhal müdahale edileceği, ifade edildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER