Balıkesir’de hedef gösterilen HDP’li Siirt’te taşındı

0
1.338 kez

BALIKESİR (DİHA) – Edremit’te yerel bir dergi tarafından HDP Edremit İlçe Eşbaşkanı Hürriyet Kızıl, parti yöneticileri Gülefer Sezgin ile İsmail Acar ile birlikte hedef gösterilen
İlçe yöneticisi Hayrettin Şen, çalıştırdığı büfenin CHP’li belediye tarafından kaldırılması üzerine can güvenlikleri olmadığı için ailesiyle Siirt’e taşındı.

Sosyal medya üzerinden daha önce hedef gösterilen HDP Edremit İlçe Eşbaşkanı Hürriyet Kızıl ve ilçe yöneticileri Hayrettin Şen, Gülefer Sezgin ile İsmail Acar, bu kez yerel yayın yapan Körfezde SES Dergisi tarafından hedef gösterildi.

Edremit’te yayın yapan Körfezde SES Dergisi adlı yayın HDP İlçe Eşbaşkanı ve parti yöneticilerini giymiş oldukları yöresel kıyafetli fotoğraflarını “Edremit’te halk tepkisi” başlığı ile vererek HDP’lileri açık hedef haline getirdi. Dergide yapılan haberde, HDP ilçe yöneticisi Hayretin Şen’in İnönü Caddesi üzerinde bulunan büfesinin önünde Öcalan posteri ile çekilen fotoğrafı paylaştı. Haberin ardından ise CHP’li belediye ve Edremit Kaymakamlığı tarafından Şen’in büfesi gerekçe gösterilmeden kaldırıldı.

Sosyal medya ve Körfezde SES Dergisi tarafından hedef gösterilen Hayretin Şen, Edremit’te olan evlerini can güvenliği gerekçesiyle Siirt’e taşıdı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER