Kent Konseyi Çocuk Meclisi Yeni Yönetimini Belirledi

0
678 kez

 

Siirt Kent Konseyi bünyesinde kurulan Çocuk Meclisi bu gerçekleştirdiği 1’inci olağan genel kurulunda yapılan seçimle yeni yönetimini belirledi.

Siirt Kent konseyi  bünyesinde  kurulan  Çocuk Meclisi bu Siirt belediyesi  konferans salonunda  gerçekleştirdiği 1’inci olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Düzenlenen Çocuk Meclisi 1’inci olağan genel kurulunu kurul üyelerinin yanı sıra, Kent Konseyi yönetim kurulu  üyeleri, Siirt  Belediye Eş Başkan Yardımcılarından Elif Akgül Ateş, çok sayıda  kurul üyesi  çocuğun velisi  katıldı.

Divan oluşumu ile başlayan Çocuk Meclisi Genel Kurulunda kısa bir konuşma yapan Siirt  Belediye Eş Başkan Yardımcılarından Elif Akgül Ateş ülkenin ve  toplum geleceği  olan çocuklarımızın Kent konseyi bünyesinde  oluşturulan çocuk meclisinde  bir araya gelerek kenttin sorunlarını çözmeye  talip olmalarının Siirt için önemli bir adım olduğunu  ifade ederek,  belediye  olarak çocuk meclisinden gelecek  talep, öneri ve projeyi  hayatta  geçirmek için tüm imkanların seferber  edileceğini   bu anlamda  çocuk meclisine  ve  yeni seçilecek  yürütme kuruluna başarılar dilediğini belirtti.

Genel kurul yapılan konuşmaların ardından kurul üyelerinin talep ve önerilerinin dile getirmesi ardından yapılan seçimde, Yürütme Kurulu Başkanlığına  Berfin Balık, Genel Sekreterliğe  Berçem Talu ve Yürütme kurulu  üyeliklerine  Dersim Sahat,  Abdullah  Saltan  ve Barış Ertaş  seçilmesi  ile genel kurul  sona erdi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER