Şirvan’da siyasi soykırım operasyonu: 16 gözaltı

0
2.343 kez

SİİRT (DİHA) – Şirvan ve köylerinde yapılan ev baskınlarında HDP İlçe Eşbaşkanı Metin Er ve DBP İlçe Eşbaşkanı Orhan Erbek’in de aralarında bulunduğu 16 kişi gözaltına alındı.

Siirt’tin Şirvan ilçesi ile Maden ve Zivzik (Dişlinar) köylerinde özel hareket timleri ve askerler tarafından sabah erken saatlerde ev baskını yapıldı. Yapılan ev baskınlarında HDP İlçe Eşbaşkanı Metin Er, HDP İlçe Yöneticisi Perver Aldemir, DBP ilçe yöneticileri Yakup Gün Doğan ve İdris Kurtak, DTK Gençlik Meclisi Delegesi Berivan Er’in yanı sıra Yavuz Ödümlü, Yusuf Çelik, Mevlit Şen, Hakan Ödümlü, Yusuf Ödümlü, Mehmet Orhan Kurtak, Haşem Kurtak, Mücahit Kurtak, Halil İbrahim Bilgiz ve Mehmet Engin gözaltına alındı. DBP İlçe Eşbaşkanı Orhan Erbek de, Siirt Belediyesi Hizmet Binası önünde gözaltına alındı. Gözaltına alınan 16 kişi, Şirvan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Hizan’da bir gözaltı

Öte yandan da Bitlis’in Hizan ilçesinde dün akşam saatlerinde zırhlı araçlar eşliğinde ilçe merkezinde bir aracı durduran özel hareket polislerinin ismi öğrenilemeyen bir yurttaşı gözaltına aldığı öğrenildi. Gözaltı gerekçesi öğrenilmeyen yurttaşın, Hizan İlçe Emniyet Amirliği’ne götürüldüğü bildirildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER