CHP Siirt İl Kongresi Yapıldı

0
1.214 kez

CHP Siirt İl örgütü kongreye gitti. Siirt İl Kültür Merkezinde düzenlenen kongreye Siirt’te bulunan STK ve farklı parti temsilcileri de katıldı.

 

Kongrede konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, “Şiddetle Türkiye Kürt meselesini çözemez” dedi.Diyarbakır’ın Silvan ilçesine gittiğini, 3 mahallede 12 gün sokağa çıkma yasağının olduğunu anlatarak, 10 bine yakın insanın farklı yerlere göç etmek zorunda kaldığını belirtti.

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar da orta sınıfın tamamen ortadan kalktığını, fakirlerin orta sınıf, fakirlerin de daha da fakirleştiğini kaydederek, bunun dünya üzerindeki gelir dağılımındaki adaletsizlikten kaynaklandığını söyledi.

Dünyada var olan dalganın Türkiye’yi de vurduğunu ifade eden Baydar, “Yani zenginler daha da zengin, fakirler de daha fakir olmuş. AKP 2002’de iktidara geldiğinde dolar milyarderleri sayısı 10 civarındaydı, bugün 45’leri buldu” dedi.

Daha sonra tek liste halinde gidilen kongrede, geçerli oyların tamamını alan Nevaf Bilek yeniden CHP il başkanlığına seçildi.

CHP Siirt İl Kongresi Yapıldı fft256_mf12085699 fft256_mf12085711

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER