‘Hukuk’ öğrettiği öğrencinin görev yaptığı ilçede açlık grevinde

0
1.008 kez

9’ncu güne giren sokağa çıkma yasağı altında 8 kişinin hayatını kaybettiği Nusaybin’de görev yapan Kaymakam Murat Sarı’nın, HDP Mardin Milletvekili Prof. Dr. Mithat Sancar’ın Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hocalık yaptığı dönemden öğrencisi olduğu ortaya çıktı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde ilan edilip 9 gündür devam eden sokağa çıkma yasağının sona ermesi için HDP Mardin milletvekilleri Gülseren Yıldırım, Ali Atalan, Erol Dora ve Prof. Mithat Sancar’ın ilçede başlattığı açlık grevi 3’üncü gününe girdi. 9 gündür süren sokağa çıkma süresince 8 sivilin hayatını kaybettiği ilçede görev yapan Kaymakam Murat Sarı ile ilgili dikkat çekici bir bilgi ortaya çıktı.
Hürriyet’in haberine göre, Kaymakam Murat Sarı, Prof. Dr. Mithat Sancar’ın Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hocalık yaptığı dönemden öğrencisi.

Milletvekilleri bir yandan da ilçede çatışmaların sona ermesi, elektrik, su, gıda gibi hizmetlerin sunulabilmesi için sık sık Mardin Valiliği ve Nusaybin Kaymakamlığı ile telefonla görüşüyor.

“Yaşanan sorunlara çözüm bulmak için kaymakamla çok düzenli görüşüyoruz. Gerçekten iyi niyetli, kamu görevinin evrensel ilkelerine uygun bir insan. Burada görev yapması büyük bir şans” sözleriyle anlattığı Nusaybin Kaymakamı Sarı’nın görev yaptığı okuldan mezun olduğunu söyleyen Prof. Sancar, “İlimizin milletvekili. Arada iletişimimiz var” dedi./DİHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER