Siirt Kent Konseyi Genel Kurulunu gerçekleştirdi

0
408 kez

SİİRT (DİHA)– Siirt Kent Konseyi 2’inci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

Siirt Kent Konseyi 2’inci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Siirt Belediye Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya meclis üyeleri katıldı. Siirt Kent Konseyi Eşbaşkanı Zekeriya Çığır yaptığı konuşmada, Kent konseylerinin demokratik ve katılımcı yönetimlerin en önemli ayaklarından biri olduğunu ifade ederek, Siirt Kent konseyi olarak kentteki, siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik sorunların çözümü için gelen talep ve öneriler doğrultusunda çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Siirt Belediye Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan ise, Türkiye’nin içinden geçtiği süreçte her gün ağlayan anneler, babasız ve annesiz kalan çocukların ülkesi haline geldiğini ifade ederek, “Tam da bu günlerde yerel ve örgütlü demokrasinin önemi bin kat daha artmada ve yerel ve örgütlü demokrasi ile toplumun hiçbir kesiminin tasvip etmediği bu gelişmelerin önlemesinde büyük katkıları olacağına inanıyorum” diye ifade etti.

Genel Kurul üyelerinin görüş ve önerilerinin belirtilmesi, faaliyet ve mali raporlarının okunup onaylanması ardından, Kent konseyi tarafından, Kentte bulunan kamu, kurum ve kuruluşlarının yanı sıra yerel yönetimlere yönelik tavsiye olarak belirlenen 25 öneri okunup onaylandı.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER