Eğitim Sen’li Öğretmenler Cumartesi Günü Öğretmenevinde Buluşacaklar

0
769 kez

Eğitim Sen Siirt Şubesi 5 Aralık 2015 cumartesi günü öğretmenevi konferans salonunda yapacağı  genel üye toplantısı için tüm hazırlıklarını tamamladı. Yapılacak toplantının en önemli gündem maddesinin ise önümüzdeki süreçte kamu emekçilerini bekleyen sorunlar ve çözüm önerileri olacağı açıklandı.

Yapılacak toplantıya ilişkin Eğitim Sen Siirt Şubesinden yapılacak açıklamada : ” Kamu personel sisteminde yaşanacak muhtemel değişikliklerin sadece kamu emekçilerini değil, kamu hizmetlerinden yararlanan milyonlarca yurttaşı da yakından ilgilendirdiği açıktır. Bu noktada sendikalarımızın kurulduğu ilk günden bu yana savunduğu kamu hizmetlerinin herkese eşit ve parasız olarak ulaştırılması için kamu hizmetini yürütenlerin ve bu hizmetten yararlananların ortak tepkisini örgütlemek için üzerimizdeki sorumluluk daha da artmıştır.” denildi.

Eğitim Sen olarak, memurların anayasal iş güvencesine  yönelik tehditleri ve iktidarın yaşam hakkına yönelik saldırıları başta olmak üzere, iktidarın gelecek üzerinden yaptığı düşmanca hesapları bozmak, herkese eşit koşullarda ve parasız eğitim hakkı başta olmak üzere, kazanılmış hakların ve özgürlüklerin korunması için sürekli mücadele halinde olacaklarını belirten Eğitim Sen yaptığı açıklamanın devamında : ” “Yılgınlık yok, mücadeleye devam” diyerek, tüm emek ve demokrasi güçlerinin birleşik mücadelesini yaratmayı ve güçlendirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

 

Büyük önem verilen toplantının gündem maddeleri ise şu şekilde açıklandı:

Gündem Maddeleri:

1) Genel süreç ve Sendikal süreç değerlendirilmesi (10:00-10-30)

2) 9. Dönem 7. Genel Meclis sonuç bildirgesinin okunması (10:30-10:45) (15 dakika Ara)

3) Sekreterliklerin bugüne kadar yaptığı çalışmalar (11:00-11:45) YEMEK ARASI

4) Üyelerimizin merak ettikleri, Öneriler ve Talepler (13:30-14:30) (15 dakika Ara)

5) Planlama Hem örgütlenme çalışmaları hem kültür- sanat komisyonlarının kurulması (14:45-15-30)

 

 

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER