Siirt’te Çaya Yapılan Yüzde 50 Zam Oranına Halktan Tepki

2
904 kez

 

Siirt’te Çayla ilgili alınan yüzde 50 zam kararı tepki çekti.

Siirt’te Çayla ilgili alınan yüzde 50 zam kararı tepki çekti 50 kuruştan 75 kuruşa zamlanan çayın yeni fiyatının izah edilir bir yanının olmadığını aktaran vatandaşlar tepki göstererek “TEFE-TÜFE oranlarına göre zam yapılırsa bile en fazla yüzde 10-15 dolayında yapılması gerekir. Yüzde 50 dolayında bir zammın kabul edilir bir yanı yoktur. Çayhane esnaflarının talebi üzerine Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin Başkanlığının böyle bir kararı almış olmasından ciddi rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar “Sohbetlerin mekânı olan çayhanelere bundan böyle ürkerek gideceğiz. Bu uygulama dar gelirli vatandaşların cebini yakacak” dedi.

Öte yandan fiyat tabelalarının asıldığı kentteki çayhanelerde müşteri oranının yüzde 50’ye kadar düşmesi dikkatlerden kaçmadı. Vatandaşlar, Siirt yaşayan yurttaşlar zam oranının düşürülmesini bekliyor.
Siirt'te Çaya Yapılan Yüzde 50 Zam Oranına Halktan Tepki

2 YORUMLAR

  1. siirt,te en fazla kazanan zaten çayhaneler 50 krş bile fazla bu neyin zammı şimdi,sank i ne masrafları var bazı çayhaneler günde 3 bin çay satıyor.para peşin tırıkk ohhhh bide zam istiyorsunuz yeterrrrrrrr

CEVAP VER