10 Ay Aradan Sonra Kevi Elban Cesedi Siirt’te Bulundu

0
2.510 kez

Manisa’nın Turgutlu ilçesinden eşi Süleyman Elban ile Sêrt’in Misire ilçesine gelen ancak kendisinden 11 aydır haber alınamayan 53 yaşındaki Kevi Elban’ın cenazesi bulundu. Kevi’nin cenazesi avcılar tarafından köyde kayalıkların altında bulunurken, üzerinden çıkan kimlikle hemen teşhis edildi

Manisa’nın Turgutlu ilçesinden Sêrt’in (Siirt) Misire (Kurtalan) ilçesine eşi ile birlikte gelen ancak 11 aydır kendisinden haber alınamayan 53 yaşındaki Kevi Elban’ın cenazesi bulundu. Kevi ve eşi Süleyman Elban, Şubat ayında Turgutlu’dan yola çıkarak  Êlih’e (Batman) geldi. Ardından ise Sêrt’e doğru yola çıktı. 8 çocuk annesi Kevi Elban’dan o günden bu yana haber alınamıyordu. Kevi’nin akrabaları, jandarma ve köylüler aylarca Kevi’ye ait bir iz aradı. Ancak aylarca bulunamadı. Kevi’yi ailesinin yanına götürmek üzere Turgutlu’dan yola çıkaran eşi Süleyman Elban birinci şüpheli olarak aranmaya başlandı ancak bulunamadı. Kevi’nin ailesi “Onu eşi Süleyman öldürdü” diyerek şikayetçi olmuş ancak savcılık ‘delil yok’ diyerek işlem yapmamıştı.

Cenaze kayalıkların altında bulundu

Daha önce de eşi tarafından defalarca şiddete maruz kalmış ve yine eşi tarafından iki kez bıçaklanmış olan Kevi’nin ailesi, eşi tarafından katledilmiş olabileceğini belirtmişti. Ailesinin köy köy gezerek aradığı Kevi için yapılan suç duyuruları ise sonuçsuz kaldı. Ailenin başvuru yaptığı Batman Savcılığı’ndan ‘delil yok’ cevabı verildi. Cumhurbaşkanlığı’na dilekçe veren aileye Cumhurbaşkanı danışmanın telefon gelerek “Gerekeni yapacağız” dedi ancak hiçbir sonuç çıkmadı. Kevi’nin kardeşi Diyaettin Ersu son olarak İHD’ye başvurmuştu. Kevi’nin cenazesi dün Sêrt’in Misire ilçesine bağlı Beykent ve Üçpınar köyleri arasında bulunan kayalık alanda taşların altında bulundu.

Son olarak Bişeri köyünde görülüyor

Cenazenin üzerinden Kevi’nin kimlik bilgileri çıktı. Kevi’nin cenezesi İstanbul’a Adli Tıp Kurumu’na gönderilecek. Kevi’nin akrabası Ahmet Ersu’dan alınan bilgilere göre, Kevi ve eşi Süleyman 11 ay önce Misire’ye Süleymanı’ın ailesine ziyaret için geldi. Misire’de birkaç köy dolaşan Kevi ve Süleyman son olarak Yukarı Bişeri köyünde görüldü. Kevi’nin ardından araştırmalar yaptıklarını belirten Ahmet Ersu yaşananları şöyle anlattı: “Kurtalan’a bağlı Yeniköprü köyüne ziyaret için yola çıkıyorlar. Önce Êlih’e gidip kalıyorlar. Ergüven köyüne gidiyorlar ve orada evlerinde kaldıkları kişiler Kevi’nin çok mutsuz, çok üzgün olduğunu görüyor. Son olarak Üçpınar’a bağlı Yukarı Bişeri köyünde görülüyorlar. Orada Süleyman’ın bir akrabasında kalıyorlar. Son olarak orada görülüyor.”

Cenazeyi avcılar buldu

Bişeri köyünden sonra bir daha haber alınamayan Kevi’nin cesedinin dün avcılar tarafından bulunduğunu belirten Ahmet şöyle devam etti: “Beykent ve Üçpınar arasında Şex Husen ziyareti var. Öldürüp bu ziyaretin altındaki kayalıkların arasında saklamış. O gün yakınlarda bir çeşmede öldüren kişiyi bir köylü kanlı ellerini yıkarkan görmüş o da ‘ben avdan geliyorum’ demiş. Kevi’nin nasıl öldüğü otopsi işlemlerinde anlaşılacak.”

10 AY ARADAN SONRA CESEDİNE ULAŞILDI

Kaynak :SÊRT / JINHA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER