Cizre ve Silopi’de eğitime süresiz ara verildi, Tüm öğretmenler izinli

0
605 kez

Cizre ve Silopi’de görev yapan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘Hizmet İçi Seminer Eğitimi’ adı altında memleketlerine gönderildi. Eğitimin ne zaman biteceğine dair herhangi bir bilgi verilmedi.

Cizre ve Silopi’de görev yapan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘Hizmet İçi Seminer Eğitimi’ adı altında, memleketlerine gönderildi. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Cizre ve Silopi’de görev yapan öğretmenlere gönderilen mesaj şu şekilde;

“Tüm öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz bakanlığımız tarafından 14.12.2015 tarihinden itibaren Hizmet İçi Eğitim Semineri’ne alınmıştır. Öğretmenlerimiz seminerlerini memleketlerinde alabilirler. Gerekli duyurunun yapılmasını rica ederim.”

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul müdürlerine gönderilen mesaj, okul müdürleri tarafından da öğretmenlere iletildi.

Benzer bir uygulamanın Cizre ve Silopi’de görev yapan başka kamu kuruluşlarına uygulanıp uygulanmayacağı bilinmiyor. Cizre ve Silopi’ye yoğun askeri sevkiyat yapıldığı da gelen bilgiler arasında.

Şırnak’ın defalarca abluka altına alınan ilçesi Cizre’deki yoğun askeri sevkıyat nedeniyle bir kez daha sokağa çıkma yasağı ilan edilebileceği ve operasyonların yeniden başlayabileceği belirtildi.

İlçede üç ay önce ilan edilen ve dokuz gün süren sokağa çıkma yasağı sürecinde dokuz sivil yaşamını yitirmişti.

cizire

kaynak: http://siyasihaber1.org/cizre-ve-silopide-gorev-yapan-ogretmenler-memleketlerine-gonderildi/49454

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER