Siirt Barış Anneleri havuz medyasının gazetelerini yaktı

0
713 kez

SİİRT (DİHA) – Kürdistan’da süren devlet terörünü ve havuz medyasının yalan haberlerini protesto eden Siirtli anneler, “Takvim’in her yaprağında Sabah’tan Akşam’a kadar, her yeni Şafak’ta yalan ve yalancılıkta Star’sınız” diyerek, havuz medyasının gazetelerini yaktı.

Siirt Barış Anneleri Meclisi üyeleri, Kürdistan’daki imha operasyonlarını ve havuz medyası tarafından servis edilen yalan haberleri protesto ederek, ana akım medyaya ait gazeteleri yaktı. HDP il binası önünde bir araya gelen annelere HDP Milletvekili Besime Konca ve çok sayıda kadın kurumu temsilcisi destek verdi.

“Bijî berxwedana Cizîrê” sloganlarının atıldığı açıklamada, “Takvim’in her yaprağında, Sabah’tan Akşam’a kadar, her yeni Şafak’ta yalan ve yalancılıkta Star’sınız”, “Satılmış medya” dövizleri taşıdı.

Anneler adına konuşan Teybet Tekin, “Biz artık ölümleri kabul etmiyoruz. Bu zülüm ve baskıyı kabul etmiyoruz. Çocuklarımızı öldürerek ne elde etmeyi hedefliyorsunuz?” diye sordu.

Yapılan açıklamanın ardından anneler havuz medyasının gazetelerini ateşe verilerek yaktı.

srt-23-12-15-baris-anneleri-gazete-yakma1 srt-23-12-15-baris-anneleri-gazete-yakma3 srt-23-12-15-baris-anneleri-gazete-yakma6 srt-23-12-15-baris-anneleri-gazete-yakma7 srt-23-12-15-baris-anneleri-gazete-yakma8 (1)

(yk/ns)

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER