Miray bebek bir cenazenin göğsünde uyuyor

0
829 kez

ŞIRNAK (DİHA) – Miray bebeğin cenazesi morgda yer kalmadığı için kendisi gibi devlet güçleri tarafından katledilen ve cenazesi morgda bekletilen bir kişinin göğsüne bırakıldı. Annesinin ölümünde habersiz olduğu Miray’ın minik bedeni morgda sonsuzluğa uğurlanacağı günü bekliyor.

Şırnak’ın Cizre ve Silopi ilçelerinde, “sokağa çıkma yasağı” adı altında yürütülen soykırım saldırıların da yaşamını yitirenlerin cenazeleri, Şırnak Devlet Hastanesi Morgu’nda bekletiliyor. Yoğunlaşan saldırılarda yaşamını yitirenlerin artması nedeniyle morga yer kalmadı.

Cenazeler bozulmaya başladı

Yer yokluğu nedeniyle morga alınmayan cenazelerin bozulması üzerine STÖ’lerin desteğiyle bir adet soğuk hava konteynırı temin edildi. Ancak devlet yetkilileri hiçbir gerekçe göstermeden cenazelerin soğuk hava konteynırına nakline izin vermedi.

Miray bebeğin minik bedenine de yer yok

Cenazesine yer bulunmayan cenazelerden biri de daha 3 ayını doldurmadan devlet güçlerince 25 Aralık akşamı katledilen Miray bebeğe ait. Daha üç ay önce gözlerini dünyaya açan Miray bebeğin kısacık hayatına, saldırı, yasak ve katliamlar sığdıran devlet güçleri, Miray’ın minik bedenin sığacağı bir yer dahi vermedi.

Miray bir annenin göğsünde uyuyor

Dedesiyle birlikte katledilen Miray bebeğin cenazesi Şırnak Devlet Hastanesi Morgu’nda bekletiliyor. Ancak katledilenlerin sayısının fazlalığından morgda Miray’ın minik bedenine yer kalmadı. Cenazeyi aileye de vermeyen devlet yetkilileri, Miray’ın cenazesini Cizre ve Silopi’de kendisi gibi katlettiği ve morgda bekletilen başka bir cenazenin göğsüne bıraktı.

Taybet ana ile yan yana

Annesi Solin İnce’nin henüz katledildiğinden haberdar olmadığı Miray’ın cenazesi, Cizre’de katledilen ve cenazesi 8 gün boyunca sokak ortasında bırakılan Taybet ananın cenazesinin bulunduğu morgda sonsuzluğa uğurlanacağı günü bekliyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER