Siirt’te iş Bırakan Emekçiler ‘Savaşa’ Karşı Çıktı

0
453 kez

AKP iktidarının bölge kentlerinde gün geçtikçe derinleştirdiği saldırılarına karşı 1 günlük iş bırakma eylemine giden işçi ve emekçiler, hayatı durdurdu.

Siirt’te de yüzlerce işçi ve emekçi bugün iş bırakma eylemi yaptı. Güreş Caddesi’nde bir araya gelen HDP Siirt Milletvekili Besime Konca’nın da aralarında bulunduğu yüzlerce emekçi, buradan yürüyüşe geçmek istese de polisin engellemesiyle karşılaştı.

Engellemeyi kısa süreli oturma eylemi yaparak protesto eden emekçilereler adına KESK dönem sözcüsü Mehmet ALANÇ yaptı.

Alanç Beş ayda 45 çocuğun öldürüldüğünü, 40 bin öğrenci kaderine terk edildiğini belirten Özgen, “Savaş, ölüm, acı gözyaşı ve yıkımdır. İnadına barış demek için buradayız” dedi. Uygulanan sokağa çıkma yasaklarının, savaş halini andırdığını dile getiren Alanç “Asker yığınakları, okulların, hastanelerin ve devlet dairelerinin karargahlara dönüştürülerek çatışmaların bütün bölgeye yayılmasıyla birlikte ilçeler, şehirler abluka altına alınıp boşaltılmakta, yüzlerce insan evlerinden alınarak kapalı spor salonlarına hapsedilmekte, çocuk ve kadınlar hedef alınarak katledilmektedir. İnsan cesetleri günlerce sokak ortasında bırakılmakta, almaya çalışan yakınlarına ateş açılmaktadır” dedi.

srt-29-12-15-emek-orgutleri-grev-aciklama2 srt-29-12-15-emek-orgutleri-grev-aciklama3

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER